• Nie powiodło się załadowanie pliku XML

Koło Młodego Programisty

W tym roku szkolnym uczniowie klas piątych, w ramach Koła Młodych Programistów, przystąpili do ogólnopolskiego programu Mistrzowie Kodowania. W trakcie cotygodniowych zajęć uczniowie zajmują się rozwiązywaniem zadań przygotowanych w ramach programu. Na początku programowanie wydawało się nie łatwą sztuką, ale pod czujnym okiem nauczycielki nabieraliśmy coraz wyższych umiejętności. Przekonywaliśmy się, że samodzielne napisanie programu jest możliwe. Wymaga to jednak uwagi, konsekwencji i nie zrażania się początkowymi trudnościami. Poznawanie kolejnych sposobów tworzenia programów sprawiało nam wiele radości i zachęcało do dalszej pracy.
Początkowo prowadziłem wybrane zajęcia, podczas których prezentowałem własne rozwiązania zadań z kodowania w Scratchu. Z czasem stałem się stałym uczestnikiem zajęć. Tą partnerską współpracę ceniła Pani Jaśniewska, która stwarzała mi wiele okazji do wzajemnego uczenia się i wspierania pracy młodszych kolegów i koleżanek. Zbliżamy się do końca tegorocznej pracy koła. Czas na podsumowanie i pokazanie co już umiemy 1 czerwca podczas Szkolnego Turnieju Scratchowania.

Mikołaj Gmurski