• Nie powiodło się załadowanie pliku XML

Podsumowanie 1. semestru

Mikołaj Gmurski

Najskuteczniej uczę się, kiedy uczę innych…

Pracowałem ze swoimi młodszymi kolegami w trakcie zajęć koła informatycznego klas piątych Szkoły Podstawowej, a 6 lutego przyszedł czas na podsumowanie pracy w I semestrze. Na te zajęcia została zaproszona Pani Aleksandra Gorzelak dyrektor Szkoły Podstawowej. Jedną z aktywności, którą pochwalili się uczniowie był projekt grupowy, w ramach którego powstała świąteczna kartka dla dyrekcji szkoły, wykonana samodzielnie przez młodych informatyków. Uczniowie samodzielnie opowiadali i prezentowali zaproszonemu gościowi, jakie działania wykonują, jakie są ich efekty, a także z dumą pokazywali wykonane prace. Pani Dyrektor została przekonana, że uczniowie w ramach wspólnej pracy rozwijają swoje zainteresowania informatyczne, a poziom ich kompetencji w tym obszarze jest imponujący. Zachęcona przez uczniów wykonała przygotowane zadanie, co wywołało aplauz uczniów, dzielnie wspomagających nauczycielkę w trakcie wykonywania zadania. Sukces Pani Dyrektor został poświadczony specjalnym certyfikatem, tym bardziej, że Pani Dyrektor jest humanistką i nie ma na co dzień kontaktu z naukami ścisłymi, ale wsparcie uczniów zdecydowanie pokazało, że każdy może zostać Mistrzem Kodowania. Udział w zajęciach ich starszego kolegi jest dobrym impulsem dla pięcioklasistów i zachętą do dalszej pracy, a dla mnie okazja do prezentowania swoich umiejętności. Na wspólnym zdjęciu: Maciej Jędrasik, Mariola Jaśniewska, Aleksandra Gorzelak, Wiktor Żuchowski, Berenika Gmurska, Krystian Konik, Jakub Grygiel, Przemysław Osuch, Jeremi Lisicki.

fot. Mikołaj Gmurski