• Nie powiodło się załadowanie pliku XML

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Mikołaj Gmurski

Uczestnicy przedsięwzięć informatycznych zdominowali podsumowanie pracy Szkoły

W ostatni poniedziałek przed wakacjami w szkole odbyło się tradycyjne podsumowanie pracy Szkoły i prezentacja sukcesów uczniów. Wydarzenie, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, zdominowali laureaci i uczestnicy różnorodnych zmagań informatycznych: Godzina Kodowania, Mistrzowie Kodowania, Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr, Szkolny Turniej Scratchowania.
Uczniowie,  którzy brali udział w wymienionych działaniach zostali przedstawieni przez szkolnego opiekuna Panią Mariolę Jaśniewską, jako przyszli informatycy, programiści, czy inni specjaliści branży IT. Zgromadzeni na tej uroczystości byli zdumieni, że tak liczna grupa uczniów brała udział w zmaganiach informatycznych. Gratulacje przekazał dyrektor Szkoły Pan Dariusz Grabowski wręczając pamiątkowe dyplomy. Kadra pedagogiczna wyraziła nadzieję, że tak dobrze zapowiadający się informatycy będą w kolejnym roku szkolnym rozwijać swoje zainteresowania, poszerzać umiejętności, co w dorosłym życiu umożliwi im skuteczne konkurowanie na rynku pracy i osiągnięcie wielu sukcesów zawodowych. Wyróżnienie na forum całej Szkoły miało dla tej grupy uczniów bardzo duże znaczenie, szczególnie dla tych z nich którzy nie często mają okazję do prezentowania indywidualnych sukcesów. To wspólne świętowanie swoich osiągnięć jest możliwe, dzięki  bardzo dobrej współpracy całej grupy, wzajemnego wspierania się i pomocy w rozwiązywaniu zadań. Także te kompetencje uczniów zostały zauważone i docenione przez nauczycieli.
W związku z dużym zainteresowaniem złożyliśmy aplikację na kolejną edycję Mistrzów Kodowania. Czyli cel osiągnęliśmy. Programowanie w naszej szkole jest coraz  bardziej popularne, coraz więcej osób wie, że może i potrafi, i że Programowanie - to jest proste.

Brawo My