Kronika Szko造 Podstawowej

rok szkolny 2011/2012

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOΧ

Dnia 20 wrzenia 2011 r. wszystkie klasy z przedzia逝 wiekowego 4 - 6 wyruszy造 na wycieczk z okazji dnia bezpiecze雟twa organizowanego w szkole w Jaktorowie.

Has這 przewodnie podj皻ych dzia豉 brzmia這 Bezpieczna droga do szko造.

Uczni闚 naszej szko造, jak i przyby造ch goci, bardzo serdecznie przywita dyrektor jaktorowskiej plac闚ki. Nast瘼nie m這dzi znawcy dr鏬 zostali zaproszeni do klas, aby napisa test sprawdzaj鉍y ich wiedz z zasad ruchu drogowego. Podczas gdy s璠ziowie oceniali prace, uczniowie ogl鉅ali film pt. Tak, chc by bezpieczny, ukazuj鉍y racjonalne dzia豉nia w sytuacjach trudnych na drodze i w relacjach z innymi. Kolejny film pokazywa, jak prawid這wo nale篡 udziela pierwszej pomocy.

Po projekcji film闚 dyrektor szko造 og這si wyniki testu. Z pierwszego etapu konkursu wy這niono 50 laureat闚, kt鏎zy nast瘼nie pod czujnym okiem policjant闚 prezentowali, w jaki spos鏏 potrafi wykorzysta zdobyt wiedz w praktyce. Zadania wcale nie by造 豉twe, bowiem tor przeszk鏚 sk豉da si z pochylni, tarki, rynny oraz pacho趾闚 do slalomu. Ka盥y ucze stara si zaprezentowa z jak najlepszej strony. Dlatego te obok umiech闚 da這 si zauwa篡 na twarzach zdenerwowanie.

Mi璠zyborowska szko豉 zaprezentowa豉 naprawd wysoki poziom umiej皻noci. Uczniowie wygrali dwa rowery, aparat fotograficzny oraz dwa odtwarzacze MP4. Wycieczka okaza豉 si fantastyczna, bowiem opr鏂z zdobytej wiedzy ka盥y uczestnik wr鏂i do domu z zestawem wzorowego rowerzysty.