Kronika Szko造 Podstawowej

rok szkolny 2017/2018

APEL Z OKAZJI 99. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSK NIEPODLEGΜCI [KLASY IV- VII]

W pi靖ek 10 listopada w szkole podstawowej w Mi璠zyborowie, uczniowie klasy 3A wraz z wychowawc oraz szkolnym ch鏎em, przygotowali apel z okazji 99 lat niepodleg貫j Polski. Akademia nie tylko by豉 niezwykle poruszaj鉍a i pouczaj鉍a, ale r闚nie bardzo efektowna. Zebrani na auli uczniowie, mimo m這dego wieku, ogl鉅ali spektakl z niekrytym zafascynowaniem.

Opr鏂z radosnego wi皻owania ju prawie setnej rocznicy odzyskania niepodleg這ci, mielimy r闚nie czas na refleksje i przemylenia dotycz鉍e poleg造ch w walce o wolno rodak闚, a tak瞠 dostalimy dodatkow lekcj historii, nie tylko w formie suchych fakt闚. Niezwyk貫j atmosfery dodawa豉 oprawa muzyczna, kt鏎 zaj像 si szkolny ch鏎. Wszyscy gocie byli pod wra瞠niem zgrania si piewaj鉍ych os鏏 i ich wokali. Podczas przedstawienia, popis swych zdolnoci, dali r闚nie recytatorzy i aktorzy, wyst瘼uj鉍y na scenie. M闚ili oni swoje kwestie z ogromnym przekonaniem i pewnoci siebie. Uwag przykuwa造 dekoracje, zdobi鉍e miejsce spektaklu. Ogromne poruszenie wywo豉造 nagrania archiwalne, zw豉szcza czytanie przez ma章 dziewczynk listu do walcz鉍ego o Polsk, ojca.

Apel zako鎍zy si przem闚ieniem pana dyrektora, w kt鏎ym podzi瘯owa  i pochwali wszystkich wyst瘼uj鉍ych, ch鏎 oraz nauczycieli, kt鏎zy przygotowali wyst瘼, za zaanga穎wanie.