Kronika Szko造 Podstawowej

rok szkolny 2019/2020

MAJOWE WI邛A INNE NI ZWYKLE - APEL KLAS I - III

Uroczystoci to bardzo wa積a cz 篡cia szkolnego. Zwykle przygotowania do nich wymagaj du瞠go wk豉du pracy zar闚no uczni闚, jak i nauczycieli. Jednak jest to taka forma zaj耩, kt鏎a gromadzi i integruje ca章 spo貫czno uczniowsk, nauczycieli i rodzic闚. Poprzez udzia w takich zaj璚iach uczniowie maj mo磧iwo pozna r騜ne rodzaje literatury, zrozumie i na sw鎩 w豉sny spos鏏 prze篡wa j i interpretowa. Odgrywaj鉍 r騜ne role dziecko lepiej poznaje swoje mo磧iwoci, zaczyna wierzy w siebie. Jest to r闚nie okazja do wsp鏊nego kultywowania tradycji, poznania i rozumienia historii naszego kraju.

3 maja Koci馧 katolicki w Polsce obchodzi uroczysto Najwi皻szej Maryi Panny Kr鏊owej Polski. Nawi頊uje ona do wa積ych wydarze z historii Polski: obrony Jasnej G鏎y przed Szwedami w 1655 r., lub闚 kr鏊a Jana Kazimierza powierzenie Kr鏊estwa Polskiego opiece Matki Bo瞠j.

My r闚nie oddalimy si Maryi, o czym wiadczy wizerunek Matki Bo瞠j wykonany z miniaturowych zdj耩 naszych uczni闚. Wigilia rodowiskowa 2017 roku.

W tym roku uczniowie klasy 2a i 2b z wychowawcami i rodzicami zapraszaj dyrekcj szko造, wychowawc闚 wraz z uczniami klas 1-3 i rodzicami na apel pt.: Majowe wi皻a inne ni zwykle.

Proponujemy obejrzenie filmu https://www.youtube.com/watch?v=qA2n8zTpcaU wprowadzaj鉍ego w ten wyj靖kowy dla naszej historii czas.

Film, kt鏎y Wam przedstawiamy, jest taki, jaki uda這 nam si znale dla Was na ten czas.

W tym roku obchodzimy 229. rocznic Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

A jak prze篡wamy go DZISIAJ?

Tak by這 zazwyczaj:

IGA

ALEKSANDER

ADA

Cz這wiek, kt鏎y jest dumny ze swojej Ojczyzny, kt鏎y kocha J i walczy o Jej dobro, to patriota. Patriotyzm nie musi oznacza tylko bohaterskich czyn闚 w boju, ale r闚nie solidn nauk, uczciwe post瘼owanie i rzetelne wykonywanie zwyk造ch obowi頊k闚.

Ca豉 oprawa imprezy jest wynikiem wyj靖kowej wsp馧pracy uczni闚, rodzic闚 i wychowawc闚.

Dzi瘯ujemy za udzia

Dorota Fr鉍zek, Anna Wiraszka i Beata Majchrzak