?> Kronika - Szko造 Podstawowej w Mi璠zyborowie

Kronika Szko造 Podstawowej

rok szkolny 2020/2021

SZKOx PAMI邛A

Pierwsze dni listopada chyba ka盥ego wprawiaj w nastr鎩 zadumy i nostalgii. Ch皻niej wracamy pami璚i do minionych zdarze, prze篡, os鏏, kt鏎ych ju by mo瞠 nie ma obok nas, a odcisn窸y sw鎩 lad na naszym obecnym 篡ciu. Kieruj鉍 si tymi w豉nie mylami, zainspirowani ministerialn akcj Szko豉 pami皻a, si璕n瘭imy po najstarsz kronik naszej szko造. Pierwsze dokonane w niej zapisy pochodz z lat 1923 1935. Przek豉daj鉍 kolejne strony, na nowo odkrywalimy dzieje mi璠zyborowskiej plac闚ki. Przy okazji nasun窸a nam si myl historia lubi si powtarza Epidemia odry, zawieszone zaj璚ia dla czci lub wszystkich uczni闚 z powodu choroby, trudnoci z opa貫m w czasie mronych zim czy prowadzonych dzia豉 wojennych analogia do obecnych czas闚 nasuwa si w豉ciwie sama.

Bohaterzy kronikarskich zapis闚 uczniowie, nauczyciele, rodzice ten niezwykle trudny czas nie tylko przetrwali, ale i sprawili, 瞠 z ka盥ym rokiem mi璠zyborowska szko豉 stawa豉 si wspanialsza, nowoczeniejsza, coraz pe軟iej s逝篡豉 ca貫j spo貫cznoci lokalnej. Klucz ich sukcesu mo瞠 sta si r闚nie naszym. Dzi瘯i powi璚eniu, zaufaniu, wzajemnej pomocy i zrozumieniu, przetrwamy i zwyci瘰ko wyjdziemy z naszych trudnych czas闚, naszym udzia貫m stanie si rado ze wsp鏊nej budowy lepszego jutra dla kolejnych pokole. Historia wi璚 nie tylko lubi si powtarza, ale i jest nauczycielk 篡cia

Zach璚amy do zapoznania si z fragmentami kroniki szko造 z lat 1939 1945.

Kronika szko造 z lat 1939 - 1945