?> Kronika - Szko造 Podstawowej w Mi璠zyborowie

Kronika Szko造 Podstawowej

rok szkolny 2020/2021

NARODOWE WI邛O ODZYSKANIA NIEPODLEGΜCI - APEL KLAS 1 -3

By taki smutny czas w historii naszej Ojczyzny, gdy na 123 lata utraci豉 niepodleg這.

Zaborcy trzy mocarstwa: Austria, Prusy i Rosja podzieli造 mi璠zy siebie polsk ziemi, a Polakom chcieli narzuci swoj kultur, zwyczaje, j瞛yk i religi.

Nasz nar鏚 nie poddawa si. Ka盥e pokolenie stawa這 w obronie tych najcenniejszych wartoci. Walczy這 te w wielkich powstaniach narodowych. Ko鎍zy造 si one jednak kl瘰k.

Gdy w 1914 roku wybuch豉 I wojna wiatowa,

Marsza貫k J霩ef Pi連udski stworzy Legiony Polskie oddzia造 polskiego Wojska, kt鏎e przyczyni造 si do odzyskania wolnoci naszej Ojczyzny.

Ten d逝go oczekiwany dzie nast雷i 11 listopada 1918 roku. Czcimy go corocznie jako Narodowe wi皻o Niepodleg這ci.

Nasz Apel jest inny ni planowalimy i inny ni zwykle, obchodzimy go wsp鏊nie z kolegami w trakcie zaj耩 online.

Zaproszenie przyj瘭i wszyscy uczniowie ze swoimi nauczycielami.

Na dzisiejsze wi皻o uczniowie klas 3. przygotowali:

- gazetk na korytarzu szkolnym przybli瘸j鉍 te wydarzenia

- udekorowali korytarze w豉snor璚znie wykonanymi kotylionami

-  w zeszycie ka盥ego ucznia pojawi豉 si karta pracy

-  mo瞠my wys逝cha pieni ,,Rozkwita造 p隕i bia造ch r騜 w wykonaniu kole瘸nki z klasy 3d

- zach璚amy do odpiewania hymnu narodowego 10 listopada o godzinie 11.11

My uczniowie Szko造 Podstawowej im. J霩efa Jagielskiego klas 1- 3 jestemy patriotami jestemy dumni ze swojej ma貫j Ojczyzny, kochamy j i walczymy o Jej dobro ucz鉍 si, uczciwie post瘼uj鉍, wykonuj鉍 zwyk貫 obowi頊ki.

Apel przygotowali uczniowie klas 3. z wychowawcami

3a Dorota Fr鉍zek, Beata Majchrzak