Kronika Szko造 Podstawowej

rok szkolny 2020/2021

UROCZYSTE ZAPALENIE CHOINKI

W szkole ju wi靖ecznie

Od kilkunastu lat w naszej szkole obchodzone s tradycje miko豉jkowe po章czone z uroczystym zapaleniem choinki, kt鏎ym symbolicznie rozpoczynamy radosny czas oczekiwania na wi皻a Bo瞠go Narodzenia. Uroczysto zawsze odbywa豉 si z udzia貫m uczni闚, kt鏎zy gromadzili si wok馧 przepi瘯nie przystrojonego drzewka. W szkole roi這 si wtedy od Miko豉j闚 i ich pomocnik闚, renifer闚 i nie篡nek, co wygl鉅a這 niezwykle malowniczo. Tym razem nie by這 wsp鏊nego kol璠owania

Niemniej jednak 7 grudnia, chocia bez obecnoci uczni闚, tradycji sta這 si zado... W wejciowym korytarzu stan窸a du瘸, zielona, pi瘯nie przystrojona choinka, a wok馧 niej w samo po逝dnie zebrali si obecni w szkole pracownicy. Tradycyjnie, jak co roku, zapalenia wiate貫k na szkolnej choince dokona Dyrektor ZSP w Mi璠zyborowie - Pan Dariusz Grabowski. Przypomnia, ze rytua zapalania owych wiate貫k praktykuje si w plac闚ce od wielu lat. Po chwili Choinka 2020 rozb造s豉 tysi鉍em barw i wprowadzi豉 zebranych w wi靖eczny nastr鎩. Teraz pi瘯nie prezentuje si na szkolnym korytarzu, a my odliczamy czas do Radosnych wi靖...