?> Kronika - Szko造 Podstawowej w Mi璠zyborowie

Kronika Szko造 Podstawowej

rok szkolny 2020/2021

ORGANIZACJA TURNIEJU MINI PIΘI SIATKOWEJ W KAT. DW粑EK CHΜPC紟 I DZIEWCZ冉

22 maja 2021r. uczniowie klas 4, 7 i 8 ucz鉍y si w naszej szkole, realizowali projekt "Organizacja turnieju mini pi趾i siatkowej w kat. dw鎩ek ch這pc闚 i dziewcz靖".

Projekt mia na celu:

- kszta速owanie postawy wiadomego uczestniczenia uczni闚 w r騜nych imprezach sportowo-rekreacyjnych i masowych zawodach,

- rozw鎩 zainteresowa z zakresu pi趾i siatkowej,

- zrozumienie, jakie korzyci p造n z czynnego uprawiania sportu,

- zach璚enie do uprawiania sportu jako "sposobu na 篡cie",

- rozw鎩 umiej皻noci spo貫cznych zwi頊anych z prac w grupie (podejmowanie wsp鏊nych decyzji, wyra瘸nie w豉snych opinii i s逝chanie innych os鏏, wyra瘸nie w豉snego zdania, dyskutowanie, rozwi頊ywanie konflikt闚, poszukiwanie kompromisu, osi鉚anie konsensusu, dzielenie si w grupie zadaniami, dokonywanie oceny pracy w豉snej i grupy).

Opr鏂z w/w turniej da te uczniom okazj do pracy bezporedniej nad ich relacjami r闚ieniczymi w okresie luzowania obostrze pandemicznych.

Uczniowie bior鉍y udzia w realizacji projektu: Julia Moczyd這wska, Pola Pyszczak, Julia Pyszczak, Martyna Zaj鉍, Maja Zawadzka, Bartek Grzelecki, Kuba Brona, Stasiek Maciejewski, Szymon Szczepa雟ki, Grzegorz Zagrajek, Wiktoria Belta, Nadia Dobrosz, Borys Jakubiak, Marcel Kanigowski, Nikodem Kanigowski, Natasza K鉍ka, Maciej Konecki, Wiktoria Kowalczyk, Oskar Kry雟ki, Pola Kwietniewska, Zuzanna Lasota, Emilia Lefelt, Wojciech Maria雟ki, Jagna Mik豉sz, Kaja Pieczarko, Jakub Pyl, Pola Seliga, Filip Skrobisz, Krzysztof Staniaszek, Piotr Szybilski, Zuzanna Tekielska, Marcel W鎩cicki.

W/w uczniowie pod kierunkiem Tomasza Malewskiego realizowali zadania, kt鏎e dotyczy造 udzia逝 w zawodach w roli s璠ziego oraz zawodnika, tj:

- zapoznania si ze sposobami organizacji turniej闚 siatkarskich oraz przepis闚 umo磧iwiaj鉍ych s璠ziowanie takich turniej闚,

- w ramach promocji wykonali rekrutacj zespo堯w bior鉍ych udzia w turnieju, zlecili wykonanie medali, dyplom闚 oraz pozosta造ch nagr鏚,

- brali aktywny udzia w promocji pi趾i siatkowej jako sposobu na sp璠zanie wolnego czasu,

- podzielili mi璠zy siebie funkcje i zadbali o prawid這wy przebieg turnieju,

- po turnieju napisali artyku opisuj鉍y przebieg zawod闚 oraz klasyfikacj ko鎍ow.

Cele projektu zosta造 zrealizowane, uczestnicy wywi頊ali si z powierzonych zada. Projekt pozytywnie wp造n像 na integracj uczni闚 starszych z m這dszymi dzie熤i.

Tomasz Malewski