?> Kronika - Szko造 Podstawowej w Mi璠zyborowie

Kronika Szko造 Podstawowej

rok szkolny 2020/2021

KLASOWY DZIE DRZEWA W 1A

wiatowy Dzie Drzewa to wi皻o zainicjowane w 1872 roku przez mi這nika przyrody Juliusa Sterlinga Mortona. Obecnie Arbor Day to akcja znana na ca造m wiecie. W Polsce oficjalnie obecna od 2002 roku i obchodzona corocznie 10 padziernika.

Klasa 1a postanowi豉 uczci to wi皻o organizuj鉍 Klasowy Dzie Drzewa. Pierwszym akcentem by造 nasze stroje- kolorystyk nawi頊alimy do barw jesiennych drzew. By造 te inne atrakcje. Ogl鉅alimy naturalne eksponaty: licie (wr鏚 nich ogromne licie drzewa tlenowego), ig造 i owoce r騜nych drzew. Obejrzelimy prezentacj multimedialn, wys逝chalimy ciekawego s逝chowiska promuj鉍ego ekologi i czytelnictwo, s逝chalimy ekologicznego reggae. Dowiedzielimy si jak powstaje papier i dlaczego warto zbiera makulatur. Sprawdzilimy swoj wiedz rozwi頊uj鉍 quiz. Stworzylimy ciekawe prace plastyczne i udekorowalimy nimi sal oraz szkolny korytarz. Na koniec dnia wybralimy si do lasu. Tam stworzylimy  EKO obrazy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdj耩 z naszej klasowej akcji.

Klasa 1a

Iwona Oskiera-Ga貫cka