?> Kronika - Szko造 Podstawowej w Mi璠zyborowie

Kronika Szko造 Podstawowej

rok szkolny 2020/2021

LUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Wtorek 13 padziernika 2020 r., by bardzo wa積ym dniem, dla najm這dszych uczni闚 naszej szko造. Tego dnia klasy: 1a, 1b, 1c oraz 1d obchodzi造 uroczysto lubowania oraz przyj璚ia w poczet uczni闚 Szko造 Podstawowej im. J霩efa Jagielskiego w Mi璠zyborowie.

By to wyj靖kowy dzie i ca豉 uroczysto odby豉 si w wyj靖kowych okolicznociach. Z powodu pandemii, ka盥a klasa lubowa豉 na innej godzinie lekcyjnej. Nie by這 rodzic闚 Nie by這 koleg闚 i kole瘸nek ze starszych klas Nie by這 uroczystej akademii Nie by這 goci.

Pomimo tak smutnej rzeczywistoci, dzieci w lubowanie by造 bardzo zaanga穎wane.

O godzinie 8.00 lubowa豉 klasa 1a. Uroczycie wprowadzono Szkolny Sztandar. Kolejn grup by豉 klasa 1b, nast瘼nie 1c. Ostatni grup by豉 klasa 1d, po kt鏎ej odprowadzono Sztandar do Izby Tradycji Szko造.

Ka盥a klasa rozpocz窸a od odpiewania Hymnu Szko造. Po hymnie nast雷i這 uroczyste lubowanie:

LUBUJ:

• Wype軟ia sumiennie obowi頊ki ucznia.

• Uczy si pilnie i wytrwale.

• By dobrym Polakiem i dba o dobre imi klasy i szko造.

• Przynosi dum swoim rodzicom i nauczycielom.

• B璠 stara si by dobrym koleg, dobr kole瘸nk, swym zachowaniem i nauk sprawia innym rado.

Kiedy ju uczniowie gromko zapewnili wszystkich o swoich zamiarach odnonie edukacji w naszej szkole, Pan Dyrektor wielkim o堯wkiem pasowa ka盥e dziecko na ucznia Szko造 Podstawowej im. J霩efa Jagielskiego w Mi璠zyborowie. Pani Bibliotekarka pasowa豉 dzieci na czytelnik闚 i od tego momentu uczniowie klas pierwszych mog korzysta z naszej szkolnej biblioteki.

Dzieci otrzyma造 szkolne logo oraz ma造 prezent od starszych koleg闚 liczne zak豉dki, kt鏎e uczniowie klas trzecich wykonali w豉snor璚znie.

Na koniec Pan dyrektor opowiedzia dzieciom o Sztandarze Szko造.

Po uroczystoci mali uczniowie wr鏂ili do klas.

By to pi瘯ny dzie, pomimo sytuacji jaka od d逝窺zego czasu panuje na ca造m wiecie. Serdecznie dzi瘯ujemy Panu Dyrektorowi Dariuszowi Grabowskiemu, Pani Wicedyrektor Renacie Bra雟kiej, Paniom Bibliotekarkom: Agnieszce Aronowskiej i Marcie Kopczy雟kiej a tak瞠 Pani Pedagog Marii Brzostek za czynny udzia w Pasowaniu.

Dzi瘯ujemy r闚nie wspania造m rodzicom naszych pierwszak闚, kt鏎zy bardzo zaanga穎wali si w lubowanie organizuj鉍 dzieciom ciekawe pami靖ki.

Wychowawcy klas pierwszych:

Iwona Oskiera Ga貫cka, Anna Wrona Pawelczyk (1a)

El瘺ieta Orzechowska (1b)

Marzena Muszy雟ka (1c)