?> Kronika - Szko造 Podstawowej w Mi璠zyborowie

Kronika Szko造 Podstawowej

rok szkolny 2020/2021

EUROWEEK W NASZEJ SZKOLE - KLASA 7E, 6E

W dniach 26-30 kwietnia uczniowie klasy 7e mieli okazj uczestniczy w warsztatach j瞛ykowych "Euroweek" online. Zaj璚ia trwa造 2 godziny dziennie przez pi耩 dni. Na czas trwania warsztat闚 uczniowie byli podzieleni na trzy grupy, a nad ka盥 czuwa lider - wolontariusz z zagranicy. Codziennie mo積a by這 pozna nowe osoby z r騜nych zak靖k闚 Ziemi. Rozmowom towarzyszy造 prezentacje wolontariuszy, w kt鏎ych mo積a by這 znale g堯wne informacje, ciekawostki np. dotycz鉍e ich kraju. Ze wzgl璠u na pochodzenie poznawanych os鏏, ca貫 zaj璚ia odbywa造 si w j瞛yku angielskim.
Ostatniego dnia warsztat闚 mia造 miejsce tak瞠 prezentacje uczni闚 dotycz鉍e Polski. Uczestnicy zaj耩 mieli w ten spos鏏 mo磧iwo przedstawienia polskiej kultury oraz zaprezentowania swoich umiej皻noci.
Spotkania mia造 na celu otworzenie uczni闚 na nowe osoby, kultury oraz w przyjazny spos鏏 pozwala造 uczy si i praktykowa sw鎩 warsztat j瞛ykowy. Dzi瘯i nim nauka j瞛yka angielskiego osi鉚n窸a nowy poziom, a ka盥y z uczni闚 by w stanie wyci鉚n寞 w豉ciwe wnioski.

W dniach 4-7 maja w zaj璚iach Euroweek online uczestniczy豉 r闚nie klasa 6e. Dzi瘯i warsztatom, uczniowie mieli okazj spotka si z wolontariuszami z Azerbejd瘸nu, Indonezji, W這ch, Filipin, Polinezji Francuskiej oraz Tunezji. Dzieci mogli 獞iczy umiej皻noci j瞛ykowe, prze豉mywa barier m闚ienia w j瞛yku angielskim, jak r闚nie poznawa kultur i tradycje kraj闚 wolontariuszy.

Mamy nadziej, 瞠 ju wkr鏒ce zn闚 odwiedzimy Ziemi K這dzk i spotkamy si z wolontariuszami na 篡wo ;)

Nauczyciel j瞛yka angielskiego - Ewa Wysocka

Uczennica klasy 7e Julka Panek