?> TD - TS 2020 - 2021 - Szko豉 Podstawowa w Mi璠zyborowie

Twoje Dane - Twoja Sprawa

Nasza Szko豉 ponownie bierze udzia w og鏊nopolskim programie edukacyjnym Twoje Dane Twoja Sprawa, prowadzonym przez Prezesa Urz璠u Ochrony Danych Osobowych.

Celem programu jest podniesienie kompetencji spo貫cznoci szkolnej i lokalnej w zakresie ochrony danych osobowych w realnym, jak i w cyfrowym wiecie.

Jakie s korzyci z udzia逝 w programie?

Nowa porcja wiedzy co dwa tygodnie zamieszczamy nowe informacje.

Pami皻ajmy, 瞠 dane osobowe to tak瞠 nasz wizerunek. Publikowane zdj璚ia nie tylko pokazuj to jak wietnie wygl鉅amy w danym momencie, ale zdradzaj m.in. informacje o miejscach, statusie materialnym, informacje o tym co lubimy, nasze preferencje, zainteresowania. Warto r闚nie zwr鏂i uwag na informacje o nas, kt鏎e powinny by szczeg鏊nie chronione np. dane o zdrowiu i na這gach. Wa積e, jest uwra磧iwienie uczni闚 na pewne aspekty naszej prywatnoci i to, 瞠 publikowane zdj璚ia zostaj w sieci na zawsze. Udost瘼nianie pewnych informacji o sobie mo瞠 nie za sob r騜ne konsekwencje, niekoniecznie takie, kt鏎ych bymy oczekiwali zar闚no teraz, jak i w przysz這ci.

Zwr鵵my szczeg鏊n uwag na to jak wa積a jest weryfikacja ustawie prywatnoci w serwisach spo貫cznociowych. Zach璚amy do ochrony swojej prywatnoci i danych osobowych poprzez zmian ustawie domylnych. Ograniczajmy nasz widoczno w sieci, a wiadome i umiej皻ne korzystanie z serwis闚 spo貫cznociowych pozwoli nam unikn寞 wielu niebezpiecze雟tw.

Pami皻ajmy, 瞠 im wi璚ej i aktywniej korzystamy z danego portalu, tym bardziej powinnimy zwraca uwag na szczeg馧owe ustawienia dotycz鉍e naszej widocznoci.

Warto wiedzie, 瞠:

- porada dotycz鉍a ochrony prywatnoci przy korzystaniu z aplikacji snapchat

- porada dotycz鉍a ochrony prywatnoci przy korzystaniu z aplikacji INSTAGRAM

- porada dotycz鉍a rozm闚 o ochronie prywatnoci w sieci wiadomi rodzice to bezpieczne dzieci.

- porada dotycz鉍a jak dzi瘯i kilku klikni璚iom ograniczy swoj widoczno w sieci. Zadbaj o prywatno w serwisach spo貫cznociowych

- porada dotycz鉍a jak dzi瘯i kilku klikni璚iom ograniczy swoj widoczno w sieci. Facebook. Sprawdmy razem ustawienia prywatnoci