Kronika Przedszkolaka

13 września - UROCZYSTE OTWARCIE OBIEKTÓW SPORTOWYCH

JE ks. bp Józef Zawitkowski poświęcił stadion

w szkole w Międzyborowie

W słoneczne przedpołudnie 13 września o godzinie 11.00 w międzyborowskim kościele zebrała się cała społeczność szkolna z pocztami sztandarowymi na czele. Powód był niezwykły: poświęcenie boiska, a tak naprawdę stadionu sportowego.

Mszę świętą celebrował JE ks. bo Józef Zawitkowski. W swojej homilii stwierdził, że Międzyborów potrafi zaskoczyć. Poświęcenie obiektów sportowych trafia się niezbyt często. Wśród darów niesionych do ołtarza znalazły się m.in. ...piłka i koszulka sportowców z ZSP Międzyborów. Ksiądz biskup potrafi doskonale przystosować homilię do okazji i miejsca, w którym jest głoszona. Nie inaczej było i teraz. Sport to ważna część życia, to właściwe spędzanie czasu wolnego, to dbałość o zdrowie, to radość z sukcesów i możliwość hartowania charakteru.

Następnie udano się na teren stadionu – bo tak to należy określić. Obiekt to pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej z tartanową bieżnią, boiska do piłki koszykowej i piłki siatkowej, skocznie. Są też piękne trybuny i parking. Jest też dużo wolnego miejsca, które jest przeznaczone na kolejne obiekty w rodzaju boiska ze sztuczna trawą. Bardzo niewiele szkół w okolicy może się pochwalić takimi obiektami.

W uroczystościach wzięli udział m.in.: Wicestarosta Grodziski Sławomir Kamiński, wójt Maciej Śliwerski, wicewójt Zbigniew Guzewski. Gospodarzem był dyrektor ZSP Międzyborów Dariusz Grabowski. Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Iwony Maciejewskiej, Magdaleny Kęsickiej i Ewy Różok. W uroczystościach brała też udział Orkiestra Międzyborów wsparta przez muzyków z Białej Rawskiej i Skierniewic. Kulminacją uroczystości było poświęcenie obiektów.

Dyrektor szkoły w przemówieniu wspomniał sukcesy sportowe uczniów szkoły, nawiązał do postaci nieżyjącego już nauczyciela wychowania fizycznego Józefa Adamczyka, który postawił na siatkówkę. Efekty są duże, bo uczniem szkoły w Międzyborowie był np. Piotr Nowakowski, który właśnie w tych dniach reprezentuje Polskę na mistrzostwach świata rozgrywanych w Polsce.

Zanosi się na kolejne sukcesy sportowe międzyborowskich uczniów i absolwentów. Mają oni coraz lepszą bazę do treningów.

Jerzy Jankowski