Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2016/2017

7 czerwca - MAŁE SIEMIONALIA

W środę 7 czerwca 2017 r. przedszkolaki  z grupy 6 – latki A, B, C, D były w Grodzisku Mazowieckim w Centrum Kultury na X Przeglądzie Amatorskich Zespołów Ludowych – „Małe Siemionalia”. Przegląd został zorganizowany przez Starostwo Powiatu Grodziskiego, Szkołę Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza  i Przedszkole nr 1im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Mazowieckim. Przegląd rozpoczął się piosenką „Siemionalia czas zacząć”. Przed publicznością wystąpiło 18 zespołów i 1 solistka, od przedszkolaka po gimnazjum i liceum. Nasze przedszkolaki z zespołu „Żuczki” zaprezentowały trzy tańce do utworów: „Zajączek”, „Trojak”, „Klapok”. Dzieci otrzymały gromkie brawa oraz upominek.

Choreografię do tańców ułożyła pani od rytmiki – Anna Asińska.

Dzieciom i pani Ani gratulujemy.

Każdy zespół zaprezentował nie tylko tańce i piosenki ludowe, ale także piękne stroje.

Wioletta Zdanowska