Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2016/2017

9 lutego - BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W dniu 09.02.2017r. w Przedszkolu   w ZSP w Międzyborowie odbył się bal karnawałowy.

W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy żołnierzy - komandosów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek Czerwony Kapturek, Syrenka, Kot w Butach

...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do auli w Gimnazjum. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Panią Anię Asińską (odpowiedzialną w naszym przedszkolu za zajęcia rytmiczne), która przebrana za Czerwonego Kapturka zachęcała wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Wspólne pląsy i konkursy przyniosły  wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem naszego balu.

W sali podczas tańców robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W trakcie  zabawy odbyły się różne quizy i konkursy.

Mimo, iż dzieci z żalem opuszczały salę balową to do domu  wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz w dekoracji sali balowej

Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Wioletta Zdanowska