Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2016/2017

19 października - SPOTKANIE ZE STRAŻĄ GMINNĄ

Z wielką troską dbamy o bezpieczeństwo przedszkolaków w Przedszkolu w Zespole Szkół Publicznych w Międzyborowie, dlatego 19.10.2016r. zaprosiliśmy przedstawicieli Straży Gminnej w Jaktorowie. Odwiedził nas pan komendant Wojciech Chmielecki, który nie tylko ciekawie przedstawił swoją pracę, ale przede wszystkim zapoznał dzieci z zasadami zachowania bezpieczeństwa w ruchu pieszych na drodze oraz w kontaktach z obcymi ludźmi i zwierzętami.

Dzieci wykazały duże zainteresowanie i aktywnie uczestniczyły w prelekcji. Podczas spotkania ze strażnikiem maluchy i starszaki mogły zadawać pytania. Prowadzący opowiedział o tym, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i udzielił dzieciom wskazówek - co mogą zrobić, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Entuzjazm wzbudziła możliwość obejrzenia jednego z atrybutów Strażnika Gminnego – lizaka, który służy do kierowania ruchem. Dzieci zapoznały się również z zasadami postępowania w kontaktach z obcymi ludźmi i zwierzętami. Chętnie opowiadały o swoich przygodach, a pan Strażnik udzielał im wskazówek.

Następnie wszyscy udali się na przedszkolny parking, aby obejrzeć samochód Straży Gminnej i jego wyposażenie.

Na koniec dzieci otrzymały bransoletki odblaskowe, mające poprawić ich widoczność na drodze. Natomiast nasze przedszkolaki dziękując za przybycie, wręczyły Strażnikowi Gminnemu podziękowanie.

Uważamy, że taka forma współdziałania i zakres realizowanych treści  oraz poruszane zagadnienia na spotkaniu z udziałem Straży Gminnej przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa naszych wychowanków.

Sobczyńska Jolanta