Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2016/2017

26 października - ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 26 października w naszym przedszkolu odbyło się  „Święto Pieczonego Ziemniaka”.

Przedszkolaki  zostały zapoznane z historią ziemniaka, dowiedziały się skąd pochodzi, jak inaczej nazywamy ziemniaki, z jakich części się składają oraz jakie potrawy można z nich przygotować. Głównym  bohaterem dnia był ziemniak i to jemu były podporządkowane przygotowane przez nauczycielki zabawy i konkursy. Wszyscy  mogli wykazać się sprawnością w rzucaniu ziemniakiem do kosza, szybkością w slalomie między ziemniakami, zwinnością w sadzeniu ziemniaków. Najwięcej frajdy i radości sprawiły dzieciom stempelki wykonane z ziemniaków.

Nie zabrakło też wspólnych zabaw i pląsów przy muzyce. Celem naszej imprezy było stworzenie okazji do wspólnej zabawy i wywołanie radości na twarzach wszystkich dzieci. W tym dniu nie zabrakło też pieczonych ziemniaków , które przygotowała dla nas Baza Bieganów.

Dziękujemy przewodniczącemu Rady Rodziców – panu Arkadiuszowi Belcie za zorganizowanie ziemniaków do konkursów.