Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2017/2018

1 lutego - BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 01.02.2018r. w Przedszkolu   w ZSP w Międzyborowie odbył się bal karnawałowy.

W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy żołnierzy - komandosów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek Czerwony Kapturek, Syrenka, Kot w Butach oraz Anna i Elza z Krainy Lodu ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do auli w Gimnazjum. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Panią Anię Asińską (odpowiedzialną w naszym przedszkolu za zajęcia rytmiczne) ,która  zachęcała wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”. Jednym słowem zabawa na 102!!!. Miłą niespodzianką dla dzieci okazały się kolorowe balony. Każde dziecko taki balon później otrzymało na pamiątkę.  Wspólnie z dziećmi przebrały się również Panie nauczycielki i Pani wice dyrektor – Ewa Mazur.

W sali podczas tańców robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W trakcie  zabawy odbyły się różne quizy i konkursy.

Mimo, iż dzieci z żalem opuszczały salę balową to do domu  wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz w dekoracji sali balowej

Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Wioletta Zdanowska