Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2017/2018

6 czerwca - III MAŁA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 5 czerwca 2018r. po raz trzeci w naszym przedszkolu, w ramach obchodów Dnia Dziecka, odbyła się Mała Olimpiada Przedszkolaków. W zmaganiach wystartowały wszystkie grupy wiekowe.

Dzieci współzawodniczyły ze sobą w pięciu konkurencjach o zróżnicowanym stopniu trudności w zakresie umiejętności ruchowych, które były dostosowane do ich możliwości rozwojowych. Zwycięzcami czuli się wszyscy uczestnicy imprezy, ponieważ miała ona charakter dobrej zabawy z elementami sportowej rywalizacji. Młodym olimpijczyków z trybun dopingowali rodzice. Impreza integrowała dzieci z przedszkola oraz przyczyniła się do rozpowszechniania idei aktywnego wypoczynku wśród najmłodszych. Dawała możliwość prezentowania własnej sprawności, umiejętności oraz konfrontacji z emocjami i stresem związanymi ze sportową rywalizacją. Przyczyniła się także do poznania nowego miejsca, jakim jest szkoła i jej sportowy obiekt. Na zakończenie olimpiady wszystkie dzieci zostały udekorowane złotymi medalami.

Dziękujemy Radzie Rodziców oraz Gminie Jaktorów za wsparcie przedsięwzięcia dla dzieci. Wielkie podziękowania organizatorce olimpiady Pani Annie Dziwisz-nauczycielowi wychowania fizycznego oraz wolontariuszom z klasy 7 Szkoły Podstawowej i uczniów z III klasy Gimnazjum. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu wszystkie przedszkolaki przeżyły radosne chwile podczas III Małej Olimpiady Przedszkolaków.

Magdalena M.