Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2017/2018

7 grudnia - BAL MIKOŁAJKOWY

Cóż to był magiczny i wesoły dzień w naszym przedszkolu. Na spotkanie z Mikołajem dzieci czekają z niecierpliwością. 7 grudnia w naszym przedszkolu odbył się bal z Mikołajem. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe.

W zabawie wzięły udział wszystkie grupy przedszkolaków od 3- latków do 6 - latków. Już od razu wśród dzieci wyczuwało się  atmosferę napięcia i oczekiwania. Po wielu zaśpiewanych piosenkach, recytowaniu wierszy i pląsach tanecznych, ktoś na sali usłyszał pobrzękiwanie dzwoneczków, tak charakterystyczne dla wyczekiwanego gościa.

W końcu pojawił się Święty Mikołaj. Dzieci były bardzo szczęśliwe. Każde z nich otrzymało prezent. Oczywiście wszystkie przedszkolaki zapewniały Mikołaja, że były grzeczne i nadal takie pozostaną.

Po rozdaniu upominków dzieci z żalem pożegnały Świętego Mikołaja, który obiecał, że za rok znów się u nich pojawi. Uśmiechy na twarzach dzieci nie znikały aż do końca tego magicznego dnia.