Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2017/2018

15 listopada - SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

W naszym przedszkolu cyklicznie organizowane są sytuacje edukacyjne dla dzieci, dzięki którym dzieci mają możliwość poznania różnych zawodów.

Dnia 15 listopada 2017r odwiedził nasze przedszkole przedstawiciel Nadleśnictwa Radziwiłłów.  Opowiedział o zwyczajach leśnych zwierząt i przysmakach, które lubią zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy trudno dotrzeć im do pożywienia.

Przedszkolaki dowiedziały się również w jaki sposób mogą pomóc zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Podczas spotkania maluch wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę, a starszaki odpowiedziały na wszystkie pytania dotyczące ssaków zamieszkujących w pobliskich lasach.