Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2017/2018

23 listopada - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 23 listopada 2017 r. zostanie na długo w pamięci dzieci z grup: 3-latków A, 3 – latków B oraz 6-latków D i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej. Przedszkolaki wkroczyły w kolorowych strojach. W inscenizacji dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już się nauczyły. Były piosenki, wiersze a także tańce o jarzębinie, kasztanach i wietrzyku psotniku. Po części artystycznej, dzieci w ślubowaniu obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań, pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.

Następnie Pan Dyrektor Dariusz Grabowski dokonał uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom, znaczek przedszkolaka oraz upominek. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali w tym przedsięwzięciu.

Wioletta Zdanowska