Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2018/2019

19 maja - DNI MIĘDZYBOROWA

Dnia 19 maja 2019r. na terenie Zespołu Szkół Publicznych odbył się festyn dla mieszkańców. Podczas uroczystości nie zabrakło atrakcji dla dzieci i młodzieży, były między innymi stoiska: z eksperymentami chemicznymi, pierwszej pomocy – przedmedycznej, ze zdrową żywnością, z ciastami i watą cukrową, loteria fantowa. Harcerze przygotowali gry i zabawy zręcznościowe. Nasze przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wzięły aktywny udział. Dzieci już od dłuższego czasu przygotowywały się pilnie w swoich grupach do występów artystycznych. Każda grupa przygotowała piosenkę i taniec lub grę na instrumentach perkusyjnych. Wszystkie przygotowania były jak zawsze pod kierunkiem pani od rytmiki – Anny Asińskej. Każdy występ na scenie to dla przedszkolaków ogromne wydarzenie.

Całą uroczystość uświetnił rodzinny piknik rodzinny na terenie obiektów sportowych ZSP i w ogrodzie przedszkolnym. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, rodziców oraz pozostałych gości. Były konkursy, zabawy, tańce oraz zawody rodzinne i FOTO-BUDKA. Ogromną radość i niespodziankę sprawiła dzieciom dmuchana zjeżdżalnia. Rodzice przygotowali pyszne kiełbaski i lemoniadę. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, miłą atmosferę oraz zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

Wioletta Zdanowska