Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2018/2019

21 marca - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Dnia  21 marca  dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od przeglądu na „Najładniejszą Marzannę”. Przegląd polegał na obejrzeniu każdej  kukły i omówieniu wyglądu Marzanny symbolizującej odchodzącą zimę.  Marzanny dzieci wykonały w przedszkolu wspólnie z wychowawcami. Celem przeglądu było kultywowanie tej pięknej tradycji oraz integracja grup przedszkolnych. Wszystkie grupy przedszkolne  dostały pamiątkowe dyplomy oraz  nagrody, które ufundowała Rada Rodziców.

Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Ubrane w piękne kolorowe sukienki ozdobione kwiatami Marzanny wraz z dziećmi wyruszyły z przedszkola do OSP w Międzyborowie, które następnie pożegnaliśmy jak nakazuje tradycja. Zostały spalone przy śpiewie wiosennych piosenek. Pa, pa zimo! Bardzo pomocni okazali się strażacy, którzy strzegli bezpieczeństwa podczas spalania kukły.

W tym dniu przedszkolaki zapoznały się, także z pracą strażaków. Dzieci chętnie oglądały strój strażaka jak również wóz bojowy do, którego mogły wejść, były to nie zapomniane chwile. Jeszcze przez długi okres czasu w przedszkolu wspominały co wydarzyło się w pierwszy dzień wiosny.
Bardzo dziękujemy druhom strażakom za pomoc w tym dniu oraz przekazanie informacji na temat, jakże odpowiedzialnej ich pracy.

Wioletta Zdanowska