Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2018/2019

23 listopada - ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 23 listopada dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia  dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi misiami. Zabawka ta towarzyszy dzieciom  wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia", były też zabawy plastyczne. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie w  pamięci dzieci  na długi czas.

M. Malka, K. Mróz, W. Zdanowska