Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2018/2019

29 - 31 sierpnia - DNI ADAPTACYJNE

W dniach 29 - 31.08.2018 r. odbył się kolejny cykl zajęć adaptacyjnych dla dzieci nowo przyjętych do przedszkola w ZSP w Międzyborowie. Były to trzy dni pełne wrażeń - zabawy, tańca, śpiewu, radości i uśmiechu. Rodzice i dzieci mieli możliwość poznania placówki – rozkładu pomieszczeń, charakterystyki pracy przedszkola i sposobu jego funkcjonowania oraz najbliższego otoczenia, czyli placu zabaw dla dzieci od 3 do 7 lat. Szanse na poznanie się miały nie tylko dzieci, ale i rodzice oraz nauczyciele. Wszyscy wspólnie brali udział w przygotowanych aktywnościach, w atmosferze bezpieczeństwa i wzajemnego zaufania. Zależało nam, by kolejne pokolenie przedszkolnych zuchów już od września przekroczyło próg placówki z uśmiechem, ciekawe zmian i przygód, jakie je odtąd czekają.

Artykuł adaptacja 2018

K. Mróz