Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2019/2020

20 września - SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tradycyjnie co roku nasze przedszkole bierze udział w akcji "Sprzątania Świata", by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. W tym roku również  przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki  zaangażowały się w tę akcję. Dzieci 3-4- letnie pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego, a 5-6-latki wyszły do lasu, gdzie zebrano kilka worków śmieci. Przedszkolaki z chęcią i radością przyłączyły się do akcji, by posprzątać "NASZĄ ZIEMIĘ". Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska. Widząc, jak dużo jest śmieci wokół nas i jak trudno to wszystko posprzątać, przedszkolaki nauczyły się, że czystość otoczenia, w którym przebywamy, zależy tylko od nas.

Wioletta Zdanowska

Magdalena Stegienko