Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2020/2021

9 - 16 lutego - BAL KARNAWAŁOWY

W dniach 9, 10, 12 i 16 lutego w grupach przedszkolnych odbył się bal karnawałowy.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sal balowych wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy żołnierzy - komandosów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek Czerwony Kapturek, Syrenka, Kot w Butach oraz Anna i Elza z Krainy Lodu.

Prowadząca w naszym przedszkolu zajęcia rytmiczne Pani Asia Asińska przygotowała różnorodne zabawy oraz przepiękną muzykę do tańca. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to  przedszkolaki w swoich grupach z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Jednym słowem zabawa na 102!!!. Miłą niespodzianką dla dzieci okazały się kolorowe balony. Każde dziecko taki balon później otrzymało na pamiątkę.

Mimo, iż dzieci z żalem kończyły swoje pląsy to do domu  wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.  Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Wioletta Zdanowska