Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2020/2021

27 marca - RODZINNY KONKURS WIELKANOCNY

W dniach 19-26 marca w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny -„RODZINNY KONKURS WIELKANOCNY”. Dzieci przy wsparciu swoich rodziców wykonały piękne prace. Przedszkolaki wykazały się kreatywnością oraz ogromnym zaangażowaniem wykorzystując przeróżne materiały i tworzywa.

Celami konkursu było: rozbudzenie zainteresowania symboliką i tradycjami Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, krzewienie obyczajowości ludowej, rozwijanie pomysłowości i wyobraźni dziecięcej w zdobieniu pisanek oraz wykonaniu ozdób  wielkanocnych, kształtowanie wrażliwości estetycznej, promowanie aktywności twórczej dzieci.

Wpłynęły  62  prace konkursowe. Przy ocenie prac komisja kierowała się przede wszystkim interpretacją tematu, pomysłowością, wkładem pracy i estetyką wykonania. Wyłonienie zwycięzców było niezwykle trudne, ponieważ wszystkie  ozdoby  były  piękne,  było  widać  włożone  serce w ich wykonanie. Po wnikliwej ocenie nagrodzono następujące osoby:

3-4 latki

I miejsce Szymon Litwin

II miejsce Zofia Oskiera

III miejsce Franciszek Sobczak

5-6 latki

I miejsce Emilia Smorczewska

II miejsce Olga Szczepaniak

III miejsce Julia Osek

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Składamy gratulacje laureatom oraz wszystkim biorącym udział w konkursie. Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców za pełną zaangażowania pracę z dziećmi. Zachęcamy do uczestnictwa w konkursach, ponieważ jest to wspaniała okazja do wspólnego działania ze swoją pociechą, spędzenia razem czasu, zacieśniania więzi rodzinnych.

Wioletta Zdanowska, Honorata Rodak

Wioletta Paziaczko, Jolanta Sobczyńska