Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2020/2021

28 września - ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

Dnia 28.09.2020r każda grupa przedszkolna w naszym przedszkolu obchodziła „Święto Ziemniaka”. Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy oraz udziału w konkurencjach, których bohaterem jest ziemniak.
     Naszą zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania krótkiej bajki o ziemniaku, następnie były zagadki oraz zabawy muzyczne. Przedszkolaki wykazały się doskonałą wiedzą na temat potraw wykonywanych z ziemniaków ochoczo je wymieniając. Wiele radości sprawiły dzieciom konkurencje sportowe.
     Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej. Prace te można było podziwiać w holu przedszkola.

Wioletta Zdanowska