Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2020/2021

27 października - POMARAŃCZOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Jesiennym kolorem, który dominował we wtorek 27 października w naszym przedszkolu był kolor pomarańczowy. Głównym celem tego szczególnego dnia było podkreślenie kolorowych barw jesieni i pomysłowości w projektowaniu prac plastycznych oraz zachęcanie do codziennego włączania w dietę przedszkolaka wielu warzyw. Niemal wszystko, co w tym dniu wydarzyło się w naszym przedszkolu, miało pomarańczowe zabarwienie. W ubraniach przedszkolaków dominował kolor pomarańczowy. Bawiliśmy się przy jesiennych piosenkach. Dzieci malowały wesołe marchewki, dynie. Był slalom między warzywami o kolorze pomarańczowym oraz wiele zagadek słownych. Przy okazji utrwalano wiadomości na temat korzyści spożywania warzyw i owoców, a także sposobów ich przetwarzania. Po wielu atrakcjach nadszedł wreszcie czas na pyszny obiad, w talerzach dzieci pojawiła się zupa dyniowa. Każda grupa przygotowała inną pracę plastyczną. Wszystkie  wykonane prace jeszcze przez kilka dni będą ozdobą przedszkola. Był to bardzo zdrowy - Dzień Pomarańczowy. Z niecierpliwością czekamy na kolejny kolorowy dzień.

Wioletta Zdanowska