Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2014/2015

29 października - SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

29 października odwiedził przedszkolaków pan leśnik - Kamil Ogrodnik z Nadleśnictwa Radziwiłłów. Celem spotkania była wspólna rozmowa na temat przygotowania zwierząt do zimy. Przy pomocy tablic, plansz edukacyjnych raz rekwizytów pan Kamil opowiedział dzieciom ciekawostki o zwierzętach żyjących w lesie. Wiadomości dotyczące zwierząt oraz dokarmiania ich podczas zimy na pewno pozostaną w pamięci najmłodszych, jednocześnie nauczą dzieci odpowiedzialności za swoje postępowanie.

Podczas spotkania odbyło się  podsumowanie konkursu plastycznego "Jesienne krajobrazy". Przedszkolaki otrzymały nagrody i dyplomy, które wręczył pan leśnik.

Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznego  zachowania dzieci raz zasad dbania o środowisko naturalne.