Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2012/2013

UROCZYSTE OTWARCIE HALI SPORTOWEJ, PRZEDSZKOLA, BIBLIOTEKI I OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNEGO

8 grudnia na długo pozostanie w pamięci wszystkich zgromadzonych w międzyborowskiej hali sportowej. Tego dnia obiekt szkolny przypominał teatr muzyczny, zaś oczy widzów cieszyły wspaniałe, utrzymane w konwencji rewiowej, występy dzieci i młodzieży. Jak określił Mazowiecki Kurator Oświaty – Karol Semik – 35 lat pracuję w oświacie, ale czegoś takiego w szkole jeszcze nie widziałem. Warto podkreślić, że wielu z zaproszonych gości wypowiadało się w tej właśnie tonacji.

Zanim jednak uczniowie naszej szkoły dostarczyli niecodziennych emocji, odbyła się część oficjalna związana z otwarciem nowych obiektów – hali sportowej, przedszkola, biblioteki i obserwatorium astronomicznego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Międzyborowie celebrowaną przez Jego Ekscelencję ks. bp. Józefa Zawitkowskiego.

Zaproszeni goście reprezentowali m.in. duchowieństwo, władze państwowe, wojewódzkie i samorządowe. Nie zabrakło także przyjaciół szkoły z pobliskich miejscowości, społeczników, działaczy, przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji. Tuż przed spektaklem ksiądz biskup, nie kryjąc wzruszenia, poświęcił cały obiekt.

Serce programu artystycznego stanowiły tańce, na które złożyło się około dwudziestu układów choreograficznych przygotowanych przez Grzegorza Maślankę, tancerza zawodowego. Każda odsłona występu była inna. Uczniowie w pięknych strojach, dopracowanych w  najmniejszych szczegółach, zaprezentowali naprawdę wysoki kunszt sceniczny, jakiego by się nie powstydził zawodowy teatr.

Mieliśmy taniec po japońsku i taniec po arabsku, była muzyka hinduska, nie zabrakło scen bajkowych czy poloneza w wykonaniu naszych gimnazjalistów. Pojawiły się także motywy oparte o walkę zła z dobrem, ale i współczesne nawiązania do Harrego Pottera.

Zwieńczeniem  uczniowskiego show był taniec wykonany jednocześnie przez wszystkich młodych artystów. Wirujący krąg wydawał się nie mieć końca. Poszczególne grupy poruszały się w przeciwne strony - szaleństwo zagościło na parkiecie. Było tak kolorowo i tak energetycznie, że nastrój udzielił się wszystkim. Widownia wstała i gromkimi brawami nagradzała uczniów, którzy dali się pochłonąć atmosferze tańca, zabawy, tempa.

Łącznikami całości byli recytatorzy i oczywiście Święty Mikołaj. Wszystko działo się w pięknej scenerii,  zaś o warstwę wokalną zadbał chór szkolny.

W przygotowaniach do uroczystości wzięło udział około 70 nauczycieli, a wystąpiło prawie 200 uczniów! Nieoceniony wkład mieli oczywiście rodzice uczniów - poświęcili swój czas, niekiedy środki finansowe i mnóstwo energii. To właśnie dzięki wspaniałej współpracy udało się odnieść sukces.

Po występie i ogromnym aplauzie zabrali głos goście. To, co mówili, było miłe, ciepłe, ale przede wszystkim prawdziwe. Ksiądz biskup bardzo, bardzo serdecznie dziękował za wrażenia artystyczne. Inni goście również chwalili naszą szkołę, dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły, a przede wszystkim uczniów i ich rodziców.