Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2015/2016

10 czerwca - "MAŁE SIEMIONALIA" W GRODZISKU MAZOWIECKIM

W piątek 10 czerwca  przedszkolaki  z grupy 5 – latki A, B, C, D były  w Grodzisku Mazowieckim w Centrum Kultury na IX Przeglądzie Amatorskich Zespołów Ludowych – „Małe Siemionalia”. Przegląd został zorganizowany przez Starostwo Powiatu Grodziskiego, Szkołę Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza  i Przedszkole nr 1 im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Mazowieckim. Przegląd rozpoczął się piosenką „Siemionalia czas zacząć”. Przed publicznością wystąpiło 12 zespołów i 2 solistów od przedszkolaka po gimnazjum i liceum. Nasze przedszkolaki z zespołu „Żuczki” zaprezentowały trzy tańce do utworów: „W moim ogródeczku” – Rokiczanka, „Miotlorz”, Dzieci otrzymały gromkie brawa.

Choreografię do tańców ułożyła pani od rytmiki – Anna Asińska.

Dzieciom i pani Ani gratulujemy.

Każdy zespół zaprezentował nie tylko tańce i piosenki ludowe, ale także piękne stroje.