Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2015/2016

18 grudnia - WIGILIA ŚRODOWISKOWA

Któż nie czeka na święta z utęsknieniem? Dla jednych to czas zadumy i refleksji, radość z Narodzenia Pańskiego, dla innych to czas spotkania z rodziną, prezentów, odpoczynku… Jednak dla wszystkich to czas miłości, która ma magiczną moc przeobrażania.

I tym oto akcentem uczniowie klas IV – VI wraz z nauczycielami ukazali magię Świąt Bożego Narodzenia poprzez przygotowanie programu artystycznego, do obejrzenia którego zaprosili wszystkich przyjaciół szkoły w Międzyborowie. 18 grudnia 2015 r. aula gimnazjum zamieniła się w scenerię zimową, a oczom zgromadzonych ukazała się historia Kaja i Gerdy –„biała”  historia pełna walki dobra ze złem, w której miłość pokonuje wszystko…

Kaj, w którego rolę wcielił się Krystian Fikus, wyruszył w pełną niebezpieczeństw podróż, aby odnaleźć ukochaną siostrę Gerdę (Amelia Szymańska). Mimo strachu i niepewności nie zawraca z drogi, bowiem wie, że zima przemija wraz z promieniami wiosennego słońca. Kierowany miłością i dobrą wolą wierzy, że potrafi i ma siłę wejść na szczyt, aby odmienić los… Na swej drodze spotyka m.in. Wiosnę, Króla, Szamankę, Piratów i oczywiście Królową Śniegu. Dzięki dobroci, jaką nosi w sercu, oraz pomocy napotkanych osób ratuje Gerdę i wraca z nią do domu.

Ta historia wzruszyła zaproszonych gości oraz uświadomiła, że kiedy miłość w ludzkich sercach gości zawsze, w każdej porze, obojętność, złość czy zazdrość - nic pokonać jej nie może.

Na zakończenie spotkania swoją wdzięczność wyrazili zaproszeni goście oraz dyrektor szkoły. Ogromne podziękowania należą się wszystkim, którzy wzięli udział w niełatwych przygotowaniach do wigilijnego spektaklu – przede wszystkim dzieciom – aktorom, tancerzom, chórzystom, rodzicom i nauczycielem. Bez ich zaangażowania i cierpliwości nie udałoby się stworzyć tak wspaniałego przedsięwzięcia.

Magdalena Kęsicka