Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2015/2016

22 czerwca - ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2015/2016

Dnia 22 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2015/2016.

Przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie pt. „Cztery pory roku”. Występ rozpoczęły dzieci z grupy 5 – latki C i zaprezentowały „Jesień”. Zagrały na instrumentach do „Jesiennej piosenki” i zatańczyły do utworu Fryderyka Chopina – Preludium Des-dur. Następnie „Zimę” zaprezentowały 5 – latki D, zagrały na instrumentach do piosenki „Zima” a  tańczyły do piosenki „Z kopyta kulig rwie” – Skaldowie. Grupa 5 – latki A przedstawiły inscenizację do piosenki „Witaj Wiosenko” oraz taniec z chustami do piosenki „Wiosna” – Majki Jeżowskiej. Grupa 5 – latki B wystąpiła jako „Lato”, dzieci zaśpiewały piosenkę „Poleczka na lato” i tańczyły do utworu „Endless Summer” – Oceana.

Choreografię do poszczególnych utworów opracowała pani Anna Asińska, która wraz z wychowawczyniami: Magdaleną Malką, Patrycją Siekierską, Jolanta Sobczyńską i Wiolettą Zdanowską wytrwale ćwiczyła podczas zajęć z rytmiki.

Dziękujemy dzieciom za piękny występ a rodzicom za współpracę.