Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2015/2016

 

25 stycznia - BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 25 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. Wszystkie przedszkolaki już od rana  założyły swoje stroje balowe i zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, kowboje, Batmanów, piratów, skrzatów oraz wiele innych postaci. 

Dzieci piękne stroje miały i do świata bajek zapraszały. W pierwszej kolejności maluchy miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do auli w Gimnazjum. Pani dyrektor Ewa Mazur wesołej zabawy pożyczyła i nasz tegoroczny bal otworzyła. Wesoło w przedszkolu, słychać było skoczne nutki. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu panią Anię Asińską (nasza pani od rytmiki), która  zachęcała wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Przedszkolaki świetnie się bawiły, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały okres karnawału przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze.   

Bal dostarczył wszystkim wiele  radości. My, dorośli, patrząc na zabawę dzieci, możemy uczyć się od nich spontaniczności i radości życia. Następny bal karnawałowy już za rok... 

Serdecznie dziękujemy rodzicom  za pomoc w przygotowaniu balu.

Copyright © 2012-2021 ZSP w Międzyborowie