Kronika Przedszkolaka

rok szkolny 2013/2014

STRAŻ GMINNA

Z wielką troską dbamy o bezpieczeństwo przedszkolaków w Przedszkolu w Zespole Szkół Publicznych w Międzyborowie, dlatego 26.09.2013r. zaprosiliśmy funkcjonariuszy Straży Gminnej w Jaktorowie, którzy nie tylko ciekawie przedstawili swoją pracę, ale przede wszystkim zapoznali dzieci z zasadami zachowania bezpieczeństwa w ruchu pieszych na drodze.

Dzieci wykazały duże zainteresowanie i aktywnie uczestniczyły w prelekcji. Podczas spotkania z strażnikami maluchy i starszaki mogły zadawać pytania. Prowadzący opowiedzieli o tym, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i udzielali dzieciom wskazówek - co mogą zrobić, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Entuzjazm wzbudziła prezentacja umiejętności wraz z akcesoriami i elementami wyposażenia, które można było dotknąć i przymierzyć. Największą atrakcją okazały się kajdanki.

Następnie wszyscy udali się na przedszkolny parking, aby obejrzeć samochód Straży Gminnej i jego wyposażenie a później wyruszyli wraz z przedstawicielami mundurowymi na pobliskie skrzyżowanie i uczestniczyli w bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię.

Na koniec dzieci otrzymały plakietki odblaskowe, mające poprawić ich widoczność na drodze. Natomiast nasze przedszkolaki dziękując gościom za przybycie, wręczyły drobne upominki.

Uważamy, że taka forma współdziałania i zakres realizowanych treści  oraz poruszane zagadnienia na spotkaniu z udziałem Straży Gminnej przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa naszych wychowanków.

Kuziemska Kinga