Historia biblioteki

Nasza Biblioteka ma długą historię, powstała  ponad 60 lat temu w 1948 roku. Pierwszych wpisów do księgi inwentarzowej dokonał kierownik szkoły podstawowej Józef Jagielski. Następnie funkcję bibliotekarza pełniła Pani Maria Jagielska.

Inni pracownicy biblioteki to:

·  Aleksandra Bek

·  Barbara Piontek

·  Ewa Płońska

·  Danuta Zemlik

·  Magdalena Kęsicka

·  Bożena Jakubowska

·  Monika Krygielska

·  Iwona Borowiec

·  Małgorzata Ignasiak

·  Magdalena Borowiec

·  Agnieszka Aronowska

Biblioteka od lat aktywnie współpracuje z Biblioteką Pedagogiczna w Warszawie, organizując wspólnie konkursy: Dawno, dawno temu… ;

Wydajemy własna książkę, korzystając ze szkoleń i konferencji organizowanych w tej placówce. Uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy na poziomie powiatowym i wojewódzkim.

Aktywnie bierzemy udział w imprezach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną  w Jaktorowie takich jak: spotkania autorskie, konkursy np.:  Konkurs wiedzy o Chopinie.

Przez wiele lat współpracowaliśmy z redakcją „Płomyczka” oraz „Victora Juniora”. Mieliśmy przywilej kilkakrotnie gościć redaktora „Płomyczka” Pana Janusza Sapę. Uzyskaliśmy nawet dyplom Przyjaciela Płomyczka!

Na początku każdego drugiego semestru uroczyście pasujemy uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki.

Dbamy o to by w bibliotece i w jej otoczeniu były ciekawe wystawy tematyczne oraz wystawy książek.

Każdego roku organizujemy kiermasze książek!