Szkolny Klub Wolontariatu

DZIAŁANIA WOLONTARIATU (KLASY I-III) W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

SEMESTR  I:

1. Całoroczna  akcja : „Nakrętkowy  Zawrót  Głowy” – zebranie korków i przekazanie Stowarzyszeniu „DOM – RODZINA – CZŁOWIEK”.

2. Udział w Ogólnopolskiej Akcji „BohaterON”: przeprowadzenie zajęć w każdej klasie na temat Powstania Warszawskiego, oraz  wysłanie 241 kart z życzeniami do żyjących powstańców / w ten sposób SKW upamiętnił 100 lat Niepodległej/.

3. Wsparcie akcji „Szlachetna Paczka” poprzez zebranie i przekazanie rodzinie potrzebującej artykułów żywnościowych, środków czystości itp.

4. „Mikołajkowy kiermasz ozdób świątecznych i Kart Bożonarodzeniowych” / w akcję włączyli się również nauczyciele pracujący w kl. 1 – 3 poprzez osobiste wykonanie Kart Świątecznych/

Zebrano kwotę 1028,50 zł, która została przeznaczona na następujące

cele:

- 450 zł przeznaczono na paczkę świąteczno – noworoczną dla dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Strzegocinie;

- 145 zł przeznaczono na zakup materiału do wykonania „Kart Bożonarodzeniowych”. Wykonano 200 Kart, z których 60 szt. wręczono podopiecznym Domu Opieki „HENRY”, 80 szt. przekazano dzieciom śmiertelnie chorym i ich rodzinom – podopieczni Fundacjj „GAJUSZ”, 40 szt. wręczono darczyńcom SZLACHETNEJ  PACZKI oraz 20 szt. dla wolontariuszy SZLACHETNEJ  PACZKI – region Międzyborów-Jaktorów;

- 210 zł przeznaczono na paczkę świąteczną dla 25 dzieci – podopieczni Ośrodka Salezjańskiego w miejscowości Małoje Wierjewo koło Petersburga;

- 223,50 zł – przygotowanie upominków jako podziękowanie dla 100 dzieci za przygotowanie zajęć w projekcie „POZA  SZABLONEM” w Hamburgu /upominki to breloczki jako „Zakładki do książki” i ciastka pierniki/.

SEMESTR  II:

- akcja charytatywna  „Galaretka” /dochód w kwocie 480 zł przeznaczono  na zakup produktów dla Rodzinnego Domu Dziecka w Strzegocinie”/,

- akcja charytatywna „Idź na całość i jeszcze bardziej”, w której raz w tygodniu każda klasa I – III SP organizowała wspólnie z rodzicami „Sklepik zdrowej żywności”. Dochód ze sprzedaży w wysokości 11500 zł przeznaczono na leczenie i rehabilitację kilkumiesięcznej Wiktorii.

Brzostek Maria

/opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu