Szkolny Klub Wolontariatu

DZIAŁANIA WOLONTARIATU (KLASY IV-VIII) W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego – „Paczka dla kombatanta”.

Jesień oraz czas przedświąteczny to zawsze czas w którym bardziej niż w innym okresie staramy się dostrzec potrzeby drugiej osoby.

Dzięki chęci i pomocy zarówno uczniów, rodziców jak i nauczycieli udało Nam się zorganizować po raz kolejny   „Paczkę dla kombatanta” wspomagając tym samym organizację Rodacy Bohaterom.

Wsparcie na Starcie !

Klasy III gimnazjum  zorganizowały  sklepiki z pysznościami. Cały dochód  został przekazany na fundację  #oneday.

„Z  zebranych środków na One Day rozpocznie realizację projektu ONE START.  Odbiorcami tego projektu jest młodzież przygotowująca się do opuszczenia placówki i pragnąca uzyskać doświadczenie zawodowe w wybranej przez siebie profesji - poprzez kursy, szkolenia doszkalające, zdobycie prawa jazdy, a także naukę języków obcych”

My wybraliśmy 17-letnią dziewczynkę, która marzy o kursie barmańskim. Dzięki klasom III będzie mogła zrealizować swoje marzenie.

Szlachetna Paczka

W szkole w Międzyborowie nie tylko uczniowie są wolontariuszami. Już po raz trzeci, pracownicy ZSP w Międzyborowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Po wybraniu rodziny z naszych okolic rozpoczęliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych produktów. W paczkach znalazły się m.in. pralka, sprzęty kuchenne, ubrania, przybory szkolne jak również prezent dla każdego członka naszej wybranej rodziny. W tym roku, ogromnym wsparciem były klasy 1-3 przy współpracy z p. Marią Brzostek, które do naszych paczek dołączyły dodatkowo żywność oraz chemię. Tym sposobem 22 paczki trafiły do wybranej przez nas rodziny!
Z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia paczki.

„Każdy może zostać Świętym Mikołajem” – świąteczne losy.

Z okazji Świąt, wolontariat naszej szkoły we współpracy z samorządem uczniowskim zorganizował loterię świąteczną „Każdy może zostać Świętym Mikołajem”. Przedstawiciele klas IV-VIII oraz III gimnazjum losowali swój klasowy dobry uczynek. Przygotowaliśmy 25 losów, na których znalazły się m.in. karma dla schroniska w Żyrardowie, ubrania dla ośrodka dla bezdomnych, środki chemiczne i pielęgnacyjne dla domu samotnej matki w Brwinowie, gry planszowe dla oddziału dziecięcego w szpitalu w czy prezenty dla dzieci z naszych okolic, które zostały dotknięte chorobą  a dodatkowy prezent pod choinką będzie dla nich na pewno powodem do uśmiechu J. Uczniowie z wielką radością i zaangażowanie włączyli się w świąteczną akcję, każdej klasie udało się zrealizować swój świąteczny cel oraz zostać Świętym Mikołajem.

Schronisko im. Kazana w Żyrardowie

Gry planszowe dla oddziału dziecięcego w szpitalu

Artykuły dla domu Samotnej Matki w Brwinowie

Katarzyna Kęsicka-Szymańska