Dnia 25 marca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Najładniejsza pisanka”, na który wpłynęło 86 pisanek. Nagrody otrzymali:
I miejsce
Magdalena Kopeć
Amelia Kryczka
II miejsce
Hanna Wolniewicz
Hanna Bąk
III
Łucja Siwek
Zuzanna Ślązak
Wyróżnienie
Jagoda Marjańska
Borys Kryczka
Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały dyplomy i upominki. Pisanki zostały przekazane do domu opieki „Henry” w Henryszewie. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział, pomysłowość i zaangażowanie.
Wioletta Zdanowska
BohaterON
Podsumowaniem programu BohaterON, w którym braliśmy udział przez trzy lata był wyjazd klas trzecich do Muzeum Powstania Warszawskiego.Każda klasa odwiedziła muzeum w innym terminie. Braliśmy udział w lekcji muzealnej pt.,,Kim byli powstańcy „.Na zajęciach poznaliśmy fakty dotyczące okresu okupacji i Powstania Warszawskiego.Najpierw szukaliśmy odpowiedzi na pytania:Kim byli Powstańcy? Jakimi umiejętnościami musieli się wykazywać? Jakich zasad musieli przestrzegać? Pracowaliśmy w grupach rozpoznając po ekwipunku czym się zajmowali i jak wyglądało ich codzienne życie. Wędrowaliśmy także po muzeum poznając wybrane rekwizyty i wystawy. W muzeum bardzo nam się podobało, niektórzy czuli niedosyt obiecując sobie, że jeszcze tam powrócą.
Wielka Kraina Elfów w Warszawie…
30 listopada dzieci z klasy 2a,b,d,e pojechały do Warszawy do Wielkiej Krainy Elfów, gdzie mogły zanurzyć się w świątecznym klimacie i spotkać się z bajkowymi postaciami. Zabawa w Wielkiej Fabryce Elfów polegała na przeróżnych aktywnościach ruchowych, zadaniach na współpracę oraz napisaniu list do Świętego Mikołaja, z którym na koniec zabawy dzieci się spotkały.
Elfy na specjalne życzenie Świętego Mikołaja oprowadzały dzieci po zakamarkach jego Fabryki.
W celu uatrakcyjnienia maluchom podróży po tym tajemniczym miejscu, miały one konkretną misję do wypełnienia. Tematem przewodnim było zrobienie Świątecznego Eliksiru. Wizyta w Fabryce rozpoczyna się od krótkiego teatrzyku, podczas którego elfy w zabawny sposób wprowadziły najmłodszych gości w tematykę świąt oraz poprosiły ich o pomoc w realizacji zadania. W tym roku celem dzieci było stworzenie eliksiru, aby odczarować Świętego Mikołaja, który po wypiciu anty świątecznej mikstury nie chce roznosić prezentów. Zanim jednak dzieci zrobiły Świąteczny Eliksir musiały najpierw odnaleźć wszystkie jego składniki, bo ktoś wykradł je z laboratorium elfów. Przed małymi odkrywcami czekało wiele ciekawych wyzwań i dużo zabawy. Podczas poszukiwań zaangażowane były wszystkie zmysły maluchów.
Dużo było też zabaw zręcznościowych, budowanie z klocków wieży, skakania na dmuchańcach czy jazda na reniferach.
Nie zabrakło też typowych świątecznych elementów, czyli pisanie lub rysowanie listów do Świętego Mikołaja, ale aby urozmaicić to zadanie, wszystkie listy powstały za pomocą specjalnych pisaków.
Ostatnim punktem programu była wizyta dzieci w gabinecie Świętego Mikołaja. Gdy misja została zakończona i Mikołaj został odczarowany, każdy odkrywca otrzymał od Świętego Mikołaja dyplom oraz kreatywną kolorowankę ze świątecznymi motywami. To był też ten moment, w którym można było przywitać się z Mikołajem i zrobić sobie z nim zdjęcie.
Wszystkie dzieci zmęczone, ale bardzo szczęśliwe wróciły do domu…
Ewa Rosińska,
Elżbieta Bałagulska
Magdalena Janowczyk
Ballada na dwa serca…
Serdecznie zapraszamy na wydarzenie, które będzie zorganizowane w naszej szkole.
15.11.23r. uczniowie z klasy 2a i 2b pojechali środkiem komunikacji miejskiej PKS na wycieczkę do Centrum Kultury w Żyrardowie na spektakl pt.”Bardzo mądre bajki”. Po obejrzeniu spektaklu uczniowie zwiedzili Park im. Karola Augusta Dittricha, jest to ,,zielona wyspa” o powierzchni prawie 6 ha, zlokalizowana w samym centrum miasta. W otoczeniu parkowej zieleni znajduje się reprezentacyjna willa jednego z właścicieli fabryki, Karola Dittricha jr. Dziś zabytkowy pałacyk jest siedzibą Muzeum Mazowsza Zachodniego. Dzieci podziwiały okazały starodrzew z jedenastoma pomnikami przyrody. Podziwiając piękno natury, przeszliśmy przez park, kierując się przez oryginalny metalowy mostek z dachem nad parkowym kanałem i dalej przez odrestaurowany jaz na rzece Pisi.
To była ciekawa i pouczająca wyprawa…..
Ewa Rosińska
Elżbieta Bałagulska
Wycieczka kolorami i tańcem przeplatana….
21 listopada uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w wycieczce do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” w Otrębusach, siedziby Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Oglądaliśmy piękną bajkę muzyczną pod tytułem: „Kolory”. Była to prawdziwa „uczta” dla wszystkich zmysłów. Wspaniała choreografia, taniec, śpiew i zespół muzyczny sprawiły, że z ogromną przyjemnością obejrzeliśmy te przedstawienie. Bajka rozpoczyna się, kiedy pewnego dnia z nieba spadają dwie gwiazdy. Przemieszczają się w świecie, w którym ich wygląd nie pasuje do otoczenia. Bajka muzyczna opowiadała o inności, akceptacji, o tym jak trudno porozumieć się z tymi, którzy myślą i wyglądają inaczej.
Było to niezwykłe i magiczne przedstawienie, które skłania wszystkich do pewnych przemyśleń……..