Wizytująca Akademia Sztuk „Graficzne Szaleństwa”

Dnia 16 listopada odbyły się czwarte warsztaty w ramach projektu Wizytująca Akademia Sztuk „Graficzne Szaleństwa”, którego pomysłodawczynią jest Pani Marta Olbryś. Tym razem Szkoła w Międzyborowie miała zaszczyt gościć dr Keiji Matsumoto.
Pochodzący z Tokio artysta jest magistrem sztuki, grafikiem i rysownikiem. W latach 2009–2014 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2014 roku uzyskał dyplom z grafiki warsztatowej, ilustracji oraz aneks z rysunku. Od 2018 zatrudniony jako asystent w Pracowni Kompozycji Projektowej i Rysunku prof. Artura Krajewskiego na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie. Uprawia Rysunek i malarstwo. Prace prezentował na kilku wystaw indywidualnych w kraju, a także na wielu wystawach zbiorowych m.in. w Bolonii we Włoszech. Jest laureatem wielu konkursów np. pierwsza nagroda w dziedzinie rysunku w konkursie „Konfrontacje Sztuki 2018”, druga nagroda w „I Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Nowe Sytuacje – OŻYWIENIE”, wyróżnienie w konkursie „I Warszawskiej Bitwie Rysunkowej”. Działa także jako performer – malowanie na żywo. Miał kilkanaście występów w kraju.
Podczas pierwszej części spotkania, uczestnicy warsztatów zapoznali się z teorią i zasadami kaligrafii japońskiej. Obejrzeli krótki film, w którym japoński artysta opowiadał o kaligrafii jako formie sztuki. Poznali technikę posługiwania się specjalistycznym japońskim pędzlem i tuszem. Następnie po godzinie ćwiczeń, mieli za zadanie namalować tuszem japońskie wyrazy oznaczające „wieczność”, „bohater” oraz swoje imię. Wszystko odbywało się w atmosferze pełnego skupienia pod czujnym okiem Pana Keijiego Matsumoto.
Również opiekujące się młodzieżą nauczycielki Agnieszka Płotka i Marta Rajchemba podjęły się tego trudnego zadania.

 




Dzień Misia

W klasach 1-3 obchodzono radosny Dzień Misia, który był pełen uśmiechów i zabawy. Tego dnia uczniowie mieli wyjątkową okazję spotkać dużego misia, który odwiedzał poszczególne klasy. Miś wędrował po salach lekcyjnych,  rozdawał uśmiechy oraz breloczki. Dzieci miały także możliwość zaprezentować swoje ulubione misie oraz wziąć udział w różnorodnych grach i konkursach tematycznych. Obchody Dnia Misia były doskonałą okazją do integracji, radości i wspólnego spędzenia czasu w gronie kolegów i koleżanek.