Wycieczka do Jastrzębiej Góry i Trójmiasta

Pod koniec maja uczniowie z klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami mieli okazję spędzić niezapomniane cztery dni nad polskim morzem, uczestnicząc w integracyjnej wycieczce do Jastrzębiej Góry. Był to czas pełen przygód, nauki, zabawy i niezliczonych wrażeń!

Pierwszego dnia zwiedziliśmy słynny Zamek Krzyżacki w Malborku. W kolejnych dniach Półwysep Helski, Fokarium, uczestniczyliśmy w pokazie karmienia fok, połączonym z krótką prelekcją o fokach i środowisku ich życia. Spacerowaliśmy po miejscowości Hel, zobaczyliśmy latarnię morską w Rozewiu, zwiedziliśmy Motylarnię. W Gdyni spotkaliśmy się z przewodnikiem, spacer rozpoczęliśmy od wejścia na Kamienną Górę, zwiedziliśmy Dar Pomorza, obejrzeliśmy  Skwer Kościuszki, spacerowaliśmy po molo.

Nie zabrakło również wizyty w Gdańsku, gdzie wraz z przewodnikiem przeszliśmy po najbardziej znanych ulicach co pozwoliło przybliżyć jego historię, oraz poznać dawne bogactwo nadmotławskiego grodu. Na trasie obejrzeliśmy najbardziej znane zabytki tego miasta: Złotą Bramę, Fontannę Neptuna, Wyspę Spichrzów, Żuraw, piękną ulicę Mariacką oraz inne równie ciekawe miejsca.

Oprócz zwiedzania tych pięknych miejsc nie zabrakło również czasu na grill, dyskotekę, zabawy i gry integracyjne z animatorami, spacery po plaży, budowanie zamków z pisaku, szukanie bursztynów o zachodzie słońca, czy kupowanie pamiątek. W ostatni wieczór obejrzeliśmy seans filmowy z popcornem.

Z pewnością uczniowie wrócili do domu z uśmiechami na twarzach i bagażem pełnym wspaniałych przygód. Było to wartościowe doświadczenie, które będziemy długo wspominać!

 

 

 




Warsztaty chemiczne

Dnia 23 maja 2025 roku klasa 1a, wraz z wychowawcą, udała się do sali chemicznej, gdzie odbyły się wyjątkowe zajęcia. Pani Karolina Wiśniewska przygotowała pokazowe doświadczenie chemiczne, które wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach wykonywania pachnących mydełek, prowadzonych przez panią Karolinę.

Każdy uczeń przyniósł potrzebne materiały i samodzielnie wykonał swoje własne, kolorowe i pachnące mydełko. Gotowe wyroby zostały pięknie zapakowane i zabrane do domu. W trakcie zajęć panowała radosna atmosfera, a dzieci świetnie się bawiły, łącząc naukę z kreatywną zabawą.




Mini Playback Show

Za nami III edycja Mini Playback Show🥳. Mali artyści z klas 1-3 fantastycznie zaprezentowali swoje umiejętnosci artystyczne. Uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami🎁 oraz wielkimi brawami👏👏👏 Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej💪.
Do zobaczenia za rok!
Organizatorzy:
Beata Majchrzak
Dorota Frączek
Paulina Antoszewska
Magdalena Janowczyk
Iga Jędrzejewska




Klasa 3d w Bazie Bieganów

Tu nie ma potrzeby pisania … J

Tu trzeba było być i widzieć uśmiechy na twarzach dzieci…  J  

      

Dzień 21 maja  uczniowie  klasy  3d spędzili w Bazie Bieganów.

W pięknej scenerii przyrody i sielskiego klimatu dzieci z wielką ochotą korzystały z przygotowanych dla nich atrakcji, takich jak: jazda na quadach, jazda pojazdem wojskowym, strzelnica paint-ball (strzelanie do beczek), nauka chodzenia na szczudłach, konkurs strzelania z łuku, bramka celnościowa, dmuchańce, gra w piłkę nożną i wiele innych.  Dzieci świetnie poradziły sobie z wszystkimi  zadaniami wymagającymi zwinności, koordynacji ruchowej, spostrzegawczości. Przy okazji zaspokoiły naturalną, olbrzymią potrzebę ruchu.

Zabawy przebiegały w relaksacyjnej, spokojnej i  jednocześnie bardzo radosnej atmosferze.

Czas pobytu minął szybko. Zmęczeni, ale wyluzowani i naładowani pozytywną energią  płynącą z kontaktu z naturą wróciliśmy do szkoły.




XXI MIĘDZYPOWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI MIĘDZYNARODOWEJ




Z wizytą w Toruniu

      Dnia 16 maja  uczniowie  klasy 3c, 3d i 3e wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Torunia.

      Wizyta w Toruniu rozpoczęła się od spotkania z  lokalnym przewodnikiem. Razem z nim spacerowaliśmy po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy do Krzywej Wieży,  z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku.  Zobaczyliśmy  pomnik  Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski, Katedrę NMP,  fontannę  „ze złotymi żabkami”, kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w. , dom Kopernika – przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma i Bulwar Filadelfijski ciągnący się wzdłuż Wisły na całej długości średniowiecznych murów miejskich.

     Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta dzieci miały możliwość zakupu pamiątek, w tym słynnych pierników.

     Następnie zawitaliśmy do Żywego Muzeum Piernika. Poznaliśmy pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej – rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały.

     Ostatnim punktem  programu była wizyta w Centrum Astronomicznym w Piwnicach niedaleko Torunia. Centrum zlokalizowane  jest w zabytkowym XIX- wiecznym dworze. Pracownik,  który  prowadził  zajęcia pokazał nam m.in. radioteleskop, którego średnica wynosi 32 m- największy w Europie Środkowej i mniejszy 15 metrowy, radio satelitarne oraz ogromny mikroskop.

     Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem piękna Torunia, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO.

     Późnym wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.  Pozostały wspomnienia i wiele ciekawych zdjęć, które niewątpliwie stanowią cenną pamiątkę z  wycieczki.




XXV Dni Międzyborowa




Wycieczka do skansenu do Sierpca

Folklor i tradycje Ziemi Mazowieckiej zachwyciły klasy 1b i 1 c w skansenie w Sierpcu, który odwiedziliśmy 7 maja. Działo się szybko i dużo. Jechaliśmy wozem konnym,poznaliśmy zabawy naszych dziadków i co ważne mogliśmy sami się w nie bawić.Zwiedzanie skansenu wraz z grą terenową, podczas której odszukaliśmy elementy architektury było nie lada wyzwaniem, ale poradziliśmy sobie świetnie. Na koniec ognisko z pieczeniem kiełbasek. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.




Apel klas 4-8 z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

29 kwietnia 2025 roku uczniowie klas 4–8 wzięli udział w apelu upamiętniającym uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Spotkanie to miało na celu nie tylko przypomnienie ważnego momentu w historii Polski, ale także ukazanie, czym tak naprawdę jest konstytucja i dlaczego jej wartości pozostają aktualne do dziś.

 

Apel rozpoczął się od refleksji nad porządkiem – tym szkolnym, jak i państwowym. Podkreślono, że zarówno w szkole, jak i w kraju potrzebne są zasady, które regulują nasze życie – a konstytucja właśnie tym jest: zbiorem praw i obowiązków obywateli oraz najważniejszych zasad organizujących państwo.

 

Uczniowie klasy 7a przedstawili scenki historyczne z udziałem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, władców Prus, Rosji i Austrii oraz reformatorów: Ignacego Potockiego, Hugo Kołłątaja i Stanisława Małachowskiego.

 

W uroczystości nie zabrakło wzruszających momentów – recytowano wiersze, rozbrzmiewały radosne piosenki, a uczennice Natalia Kwil, Natalia Bożym i Zofia Kwiatkowska wykonały pełen symboliki taniec.

 

Na zakończenie apelu przypomniano, że choć Konstytucja 3 Maja obowiązywała tylko przez 14 miesięcy, pozostała symbolem patriotyzmu, jedności i siły narodu, który potrafi zjednoczyć się w imię wspólnego dobra. Była też wyrazem marzeń o wolnej, silnej i sprawiedliwej Polsce.

 

Scenariusz i oprawę muzyczną przygotowała pani Iwona Maciejewska z uczniami klas siódmych.