Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji świąt majowych, przygotowany przez klasy 2a i 2e. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu przez całą społeczność szkolną klas 1–3 przy akompaniamencie gry na pianinie naszego ucznia z klasy 2. Podczas apelu nie zabrakło również ciekawych informacji na temat Święta Pracy, Dnia Flagi oraz Konstytucji 3 Maja które nasi uczniowie w przystępny sposób przekazali przedszkolakom. W programie artystycznym znalazł się piękny śpiew w duecie oraz wyjątkowy taniec w wykonaniu dziewczynek, które zachwyciły publiczność. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne świętowanie!
Konkursy, konkursy…
Konkursy, konkursy…
Końcówka marca i kwiecień to czas konkursów w klsach1-3.
Odbyły się: Szkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy (21.04). Uczestniczyły w nim 42 osoby z klas1-3. Uczniowie pisali test zawierający treści przyrodnicze i matematyczne. Sprawdzał także umiejętność logicznego myślenia.
Wyniki konkursu
Klasy I
I miejsce Stanisław Nowak kl. I c
II miejsce Adam Sowiński kl.1 c
II miejsce Lila Cwalińska kl. I b
III miejsce Marianna Milczarek kl. I a
III miejsce Matylda Szwede kl. I b
Wyróżnienia
Tymoteusz Gruszczyk kl. 1c
Sebastian Mikołajczyk kl. 1b
Aleksander Nowak kl. 1a
Klasy II
I miejsce Kornelia Siwiec kl. II c
II miejsce Klara Kępka kl. II c
III miejsce Mikołaj Jakóbiak kl. II b
Wyróżnienia
Franciszek Zbrzyzny kl. II d
Anastazja Russ kl. II e
Alicja Rosa kl. II b
Oliwia Marat kl. II b
Klasy III
I miejsce Filip Gruszczyk kl. III c
II miejsce Szymon Fikus kl. III d
III miejsce Antonina Kośmider kl. III c
Wyróżnienia
Mateusz Matejek kl. IIId
Jakub Wiśniewski kl. III d
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na apelu w środę 29 kwietnia.
25 marca klasy 2 i 3 pisały Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Leon. Jego celem jest sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Ogólnopolski konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 73 uczestników. Na rozstrzygnięcie konkursu czekamy z niecierpliwością do czerwca.
Warsztaty Kulinarne
We wtorek, 21 kwietnia dzieci z klasy 1b miały warsztaty kulinarne, podczas których piekły zdrowe muffinki z owocami. Wcielające się w rolę cukierników dzieci, poznawały kolejne etapy powstawania tych zdrowych pyszności: przygotowywały foremki, czytały przepis, odmierzały składniki, mieszały produkty, nakładały ciasto do papilotek i dodawały różne owoce według własnego uznania. Po upieczeniu i wystygnięciu, pachnące pyszności były gotowe do degustacji. Oprócz praktyki kulinarnej i zabaw ruchowych była również teoria, gdzie uczniowie mieli do uzupełnienia różne quizy i zagadki dotyczące zdrowego stylu życia.
Bardzo dziękujemy pani Monice Jackowicz za przygotowanie i poprowadzenie warsztatów.
Wycieczka 1c do Narodowego Banku Polskiego
21 kwietnia uczniowie z klasy 1c byli z wizytą w Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, gdzie uczestniczyli w warsztatach „O czym szeleszczą banknoty”.
Podczas zajęć dzieci poznały tajemnice polskich banknotów. Odkryły ukryte na nich, niewidoczne gołym okiem znaki. Dowiedziały się m.in.: ile waży milion złotych, jaka jest „długość życia” polskich banknotów i których nominałów jest w obiegu najwięcej. Dzieci odwiedziły także pracownię projektanta banknotów oraz samodzielnie złożyły papierowy portfel.
Wycieczka do Centrum Pieniądza NBP była niezwykle ciekawa. Nowoczesna, interaktywna forma muzeum sprawiła, że trudne zagadnienia z zakresu ekonomii stały się bardziej zrozumiałe i interesujące. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat rozwoju gospodarki oraz funkcji, jaką pełni w niej pieniądz.
Warsztaty z długopisami 3d
Dnia 30.03 w klasie 1c i 1d odbyły się kreatywne warsztaty, które łączyły w sobie świąteczny klimat z nowoczesną technologią i pracą manualną. Podczas spotkania dzieci weszły w świat projektowania przestrzennego i stworzyły własne ozdoby wielkanocne – pisanki, kurczaczki i króliczki – przy użyciu długopisów 3D.
Wycieczka do Kolejkowa
17 kwietnia uczniowie klas pierwszych wybrali się do niezwykłego świata miniatur. Na miejscu mogli podziwiać starannie wykonane makiety przedstawiające codzienne życie ludzi, a także najbardziej rozpoznawalne budowle i zabytki stolicy. Każdy fragment ekspozycji wyróżniał się dużą precyzją i dbałością o szczegóły. Duże zainteresowanie wzbudziła makieta burzy, uzupełniona o realistyczne efekty dźwiękowe. Zwiedzanie uatrakcyjniały również ruchome elementy, takie jak pociągi, samochody oraz tramwaje.
Przed powrotem do autokarów dzieci poszły na spacer, podczas którego podziwiały najbardziej charakterystyczny obiekt Warszawy – PKiN.
Wrażenia z wycieczki na długo dzieciom pozostaną w pamięci…