Klasy pierwsze w CK w Żyrardowie










21 maja uczniowie klas pierwszych wybrali się do Centrum Kultury w Żyrardowie na spektakl pt. „Magiczny świat Pana Andersena”. Aktorzy z Wrocławia, z Narodowego Teatru Edukacji zabrali nas w podróż do krainy baśni duńskiego bajkopisarza.
Spektakl stworzony w pięknej oprawie scenograficznej, oparty na dialogach, piosenkach i wzbogacony tańcem rozbudzał wyobraźnię. Widzowie z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów, tj. Calineczki, Małej Syrenki, Brzydkiego Kaczątka i Cesarza.
Baśnie przekazały wiele prawd życiowych i w klimacie dobrej zabawy skłoniły nas do refleksji nad tym, jak wiele w naszym życiu zależy od mądrych i przemyślanych decyzji. To było piękne spotkanie z teatrem.










































