jako społeczność naszej szkoły przystąpiliśmy w tym roku do „Szlachetnej Paczki”. Wspólnie wybraliśmy rodzinę wielodzietną z Żyrardowa, którą chcemy objąć wsparciem.
Chcielibyśmy zaprosić wszystkich Państwa – rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i przedszkola – do współtworzenia paczki. Jak można pomóc?
1. Wsparcie finansowe – jeśli ktoś z Państwa woli pomóc w ten sposób – można przekazać pieniądze do puszki znajdującej się w sekretariacie Szkoły Podstawowej (jedyny wyznaczony punkt zbiórki).
2. Na artykuły przygotowane zostały pudła oznakowane – „Szlachetna Paczka”wraz z listą potrzeb, ustawione w szkole ( 1*. przy wejściu do szatni klas 1-6 , 2* przy wejściu za szatniami klas 7-8 w dawnym gimnazjum i 3* przy szatni w przedszkolu)
Zbiórka trwa do 10 grudnia 2025r.
Razem naprawdę możemy zrobić coś dobrego i realnie odciążyć tę rodzinę przed świętami.
Zespół Wolontariatu Szkolnego
Zespół Artystyczny Wojska Polskiego
26. listopada klasy I-III miały okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. W szkole w Jaktorowie obejrzały występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W jego wykonaniu obejrzeliśmy nasze tańce narodowe. Każdy taniec został omówiony i przepięknie wykonany.
MiniCity
W środę 19 listopada dzieci z klasy 2b i 2 c pracowały w Minicity w Warszawie. Każdy uczestnik wybierał 2 zawody, w których mógł pracować zarabiając miniasy specjalną walutę, którą można było wydać tylko w sklepie na terenie miasteczka. Wszyscy uczniowie z zapałem wcielali się w pracowników różnych instytucji, a potem mogli poczuć moc samodzielnie zarobionych pieniędzy 💵. To było ekscytujące i bardzo pożyteczne doświadczenie. Było super 🤩
Dzień MISIA
Dzień Misia w klasach 1–3🧸 W naszej szkole Dzień Misia wywołał prawdziwą eksplozję uśmiechów😁! Dzieci z radością przyniosły swoje ulubione pluszaki🧸a wspólne zabawy, opowieści i misiowe aktywności stworzyły wyjątkową, ciepłą atmosferę. Małe misie 🧸towarzyszyły uczniom przez cały dzień, sprawiając, że był on pełen radości, śmiechu😁i dobrej zabawy🎉
Kmit Marianna i Florczak Karol finalistami XXIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsk
23 października br. w Katolickiej Szkole Podstawowej im. księdza Piotra Skargi w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody finalistom i laureatom XXIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa”. Uczestniczyli w niej nasi uczniowie – finaliści konkursu Marianna Kmit 2b i Karol Florczak 3b.
Serdecznie gratulujemy!
Uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej
W dniu 4 i 6 listopada 2025r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość — Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. To ważne wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. Uczniowie po raz pierwszy oficjalnie przekroczyli próg biblioteki i zostali wprowadzeni w świat książek, bajek oraz niezwykłych przygód zapisanych na kartach literatury. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki, jak z nich korzystać oraz jakie zasady obowiązują w bibliotece. Wysłuchały także bajki, którą przedstawiły uczennice klasy ósmej, za pomocą teatrzyku kamishibai. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie ślubowania i akt pasowania na czytelnika. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i zakładkę oraz wypożyczył swoją pierwszą książkę z biblioteki.
Mamy nadzieję, że od tego dnia najmłodsi uczniowie będą częstymi gośćmi w bibliotece, a książki staną się ich wiernymi towarzyszami i przyjaciółmi.
Gratulujemy wszystkim pierwszoklasistom! Życzymy wielu wspaniałych przygód z książką i odkrywania magii czytania każdego dnia.
Marta Kopczyńska
Agnieszka Aronowska
Dziś idę walczyć !
Dziś idę walczyć. Powstanie Warszawskie-Nasze 63dni” 30 X 25r. hala sportowa przy ZSP w Międzyborowie zamieniła się w powstańczą Warszawę. 🎤Soliści, chór i Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego zaprezentowali uczniom i pracownikom szkoły w Międzyborowie przepiękne widowisko artystyczno-patriotyczne. Inicjatywa Gminy Jaktorów cieszy tym bardziej, że wśród artystów występujących na scenie była nasza Absolwentka pani Kazana. 🥰 Dziękujemy za ten piękny czas!
XIX Powiatowy Festiwal Piosenki
W piątek, 24.10. b.r., odbył się w Grodziskim Centrum Kultury
XIX Powiatowy Festiwal Piosenki „Śpiewaj razem z nami”.
Organizator Festiwal, jak co roku, to Szkoła Podstawowa nr 4 w Grodzisku Maz. Uczestnikami byli uczniowie klas 4-8 z powiatu grodziskiego, którzy zaprezentowali 22 piosenki. Jury oceniało występujących w dwóch kategoriach: solista i zespół.
W kategorii „zespół” – międzyborowski chór Fermata zajął III miejsce,
a w kategorii „solista” -III miejsce zdobyła Liliana Rajska z kl. 5b.
Poziom konkursu był bardzo wysoki, co również zaznaczyło Jury, a nasi uczniowie zaprezentowali się fantastycznie. Liczyliśmy trochę na wyższe lokaty, ale i tak jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy kolejny raz „zmierzyć” się z innymi uczestnikami. To było kolejne cenne doświadczenie, które na pewno pomaga w rozwoju wokalnym. Przecież publiczne występy, niezależnie od wyniku, pozwalają młodzieży na przełamanie strachu i nabranie pewności siebie. A sukcesy, nawet te małe, budują poczucie własnej wartości i utwierdzają w przekonaniu, że ciężka praca przynosi efekty.
Iwona Maciejewska
Dzień Chleba
Światowy Dzień Chleba…
16 października uczniowie z klasy 1b obchodzili Dzień Chleba. Dzieci obejrzały prezentację „Jak powstaje chleb” oraz film edukacyjny „Od ziarenka do bochenka”. Podczas zajęć miały możliwość poznać różne ciekawostki tj. – które chleby są droższe i dlaczego, jak powstaje mąka, jak robi się chleb i na czym polega praca piekarza. Dzieci dowiedziały się, dlaczego tak ważne dla zdrowia jest codzienne spożywanie produktów zbożowych, że chleb należy szanować, ponieważ wielu ludziom na świecie brakuje pożywienia.
Zajęcia zakończyły się degustacją różnych rodzajów pieczywa. Nawet największe niejadki zjadły wszystko z apetytem.
Było wesoło, pysznie i zdrowo. To był wyjątkowo „smaczny” dzień!
Konkurs recytatorski
6 października 2025r. uczniowie klas 1-3 oraz 4-8 w ramach Wojewódzkiego Konkursu „Usłysz Panie, moje słowa” zmagali się z trudnym zadaniem: recytacją wierszy o tematyce religijnej. W ten sposób uczcili pamięć o Janie Pawle II z okazji zbliżającego się Dnia Papieskiego. Przesłuchanie przeprowadzili nauczyciele religii: A.Prośniewska-Witczak, B.Kocielnik, K.Dłużnik.