Wycieczka do Płocka

15 czerwca dzieci z klas pierwszych pojechały na wycieczkę do Płocka. Uczniowie zwiedzali ogród zoologiczny, pod czujnym okiem przewodnika podziwiały najciekawsze gatunki zwierząt. Największe wrażenie zrobiło na dzieciach MINI ZOO i malutkie zwierzątka, które mogły dotykać i głaskać. Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się na rejs statkiem po Wiśle. Kapitan opowiadał ciekawe historie miasta, które wyróżnia wyjątkowo malownicze położenie na stromej, 52-metrowej skarpie. Mieliśmy możliwość oglądania i podziwiania ciekawej architektury. Następnie udaliśmy się do Centrum Zabaw „Happy Park” w Stróżewku, spędziliśmy tam miłe i pełne wrażeń popołudnie. Pod okiem opiekunów odbyły się warsztaty chemiczne, wykonywaliśmy wulkany i kule do kąpania. Dzieci korzystały z atrakcji, których było bardzo dużo: pontony do zjeżdżania, 3-poziomowe labirynty, kulki, zjeżdżalnie, samochody, dmuchańce do skakania….. Były tańce przy muzyce i festiwal baniek mydlanych. W trakcie wielu atrakcji wszyscy zjedli obiad, aby mieć siły na dalsze harce.
Ten wyjazd na długo pozostanie w naszych pamięciach. Dzieci wróciły do domu zmęczone, ale pełne radości.




XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 26.05-1.06.2026r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w szkole i przedszkolu w Międzyborowie zrealizowano szereg działań promujących czytelnictwo oraz rozwijających zainteresowania literackie najmłodszych.

Koordynatorem przedsięwzięcia była biblioteka szkolna, która przygotowała i przeprowadziła działania zachęcające dzieci do sięgania po książki oraz odkrywania radości płynącej ze wspólnego czytania.

W rolę lektorek wcieliły się uczennice klasy 8c, które odwiedziły grupy przedszkolne oraz młodsze klasy szkoły podstawowej. Z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem czytały dzieciom wybrane utwory literatury dziecięcej, wprowadzając słuchaczy w świat pełen przygód, fantazji i wartościowych bohaterów.

Spotkania przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych opowieści, aktywnie uczestniczyły w rozmowach na temat bohaterów i wydarzeń oraz chętnie dzieliły się swoimi czytelniczymi doświadczeniami.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to doskonała okazja do promowania codziennego kontaktu z książką i rozwijania nawyku czytania od najmłodszych lat. Dziękujemy uczennicom klasy 8c za zaangażowanie i poświęcony czas, a wszystkim uczestnikom za aktywny udział w wydarzeniu.

#całapolskaczytadzieciom




Zajęcia kulinarne

25 maja uczniowie klasy trzeciej podczas lekcji robili sałatkę jarzynową 🥗😊
Dzieci z dużym zaangażowaniem kroiły ugotowane warzywa, dodawały składniki oraz doprawiały sałatkę według własnych pomysłów. Wspólna praca była świetną okazją do nauki współpracy, dzielenia się obowiązkami i zdobywania nowych doświadczeń kulinarnych.

Podczas zajęć panowała miła atmosfera, a wszyscy chętnie pomagali sobie nawzajem. Efekt końcowy okazał się wspaniały – sałatka była bardzo smaczna i wszystkim dzieciom bardzo smakowała!




XXII MIĘDZYPOWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI MIĘDZYNARODOWEJ




Koncert z okazji dnia MAMY

„19 maja świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Mamy. Szkolny chór „Fermata” przygotował koncert, który składał się z dziewięciu piosenek. Zaproszeni goście ze wzruszeniem wysłuchali m.in takich utworów, jak: „Prywatna madonna”, „Nie ma, jak u mamy”, „A ja wole moją mamę” czy „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Między utworami wokalnymi znalazły się również występy młodych instrumentalistów, którzy grali na trąbkach, saksofonie, pianinie i skrzypcach. Goście mogli też podziwiać solowy występ taneczny. Całość dopełniły recytacje wierszy i piękne słowa o mamie, które napisali chórzyści.

Całość przygotowała Iwona Maciejewska- nauczyciel muzyki i opiekun chóru.




Warsztaty z projektowania 3D

 

Dnia 18.05 w klasach 1b, 1c i 1d odbyły się kreatywne warsztaty z projektowania 3D. Takie warsztaty to świetny sposób na rozwijanie wyobraźni przestrzennej i umiejętności technicznych.

Podczas zajęć uczniowie tworzyli z wykorzystaniem nowoczesnej technologii własne breloczki. Dzieci  pracowały samodzielnie przy komputerach. Zostały zapoznane z podstawowymi funkcjami i działaniem programu do projektowania 3D.  Każdy otrzymał instrukcję od prowadzącego i na jej podstawie wykonał swoją pracę. 

Efekty dzisiejszej pracy będzie można podziwiać za tydzień, gdyż właśnie wtedy każde dziecko  otrzyma – już  wydrukowane na drukarce 3D – breloczki.




Szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem, kl. 2 i 3

           

 

     „Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli” –
– Cyceron

       W poniedziałek, 27.04.2026r. odbył się szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem ph. „Czytam i rozumiem”.  Uczestniczyło w nim 30 uczniów z klas 2 i 3.

Celem konkursu było:

  • doskonalenie umiejętności cichego czytania ze zrozumieniem;
  • kształtowanie koncentracji;
  • rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów;
  • kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem.

 

     Dzieci po zapoznaniu się z tekstem, rozwiązywały zadania testowe, które polegały na  udzieleniu odpowiedzi na pytania zamknięte i otwarte. Wymagało to wyszukania odpowiednich treści w przeczytanym tekście. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania, a efekty ich pracy przedstawiamy poniżej.

Wyniki konkursu:

 

klasy 2

1 miejsce    Alicja Rosa   2b

2 miejsce    Franciszek Zbrzyzny   2d

2 miejsce    Jagoda Marjańska   2b

3 miejsce    Teodor Żukowski   2c

3 miejsce    Oliwia Makowska   2a

wyróżnienia

Adam Kuśmirek  2e

Eryk Buczel  2a

Zofia Parzych  2d

 

klasy 3

1 miejsce   Patryk Bodecki  3d

2 miejsce   Zuzanna Szwede  3e

3 miejsce   Szymon Fikus  3d

3 miejsce   Ignacy Guzik  3b

wyróżnienia

Magdalena Siwiec  3b

Zofia Oskiera  3b

Barbara Fiszer  3a

 

        Podsumowanie konkursu, wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się podczas apelu

w środę, 29. kwietnia.    

 

 

 

 

 




Święta majowe

Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji świąt majowych, przygotowany przez klasy 2a i 2e.
Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu przez całą społeczność szkolną klas 1–3 przy akompaniamencie gry na pianinie naszego ucznia z klasy 2.
Podczas apelu nie zabrakło również ciekawych informacji na temat Święta Pracy, Dnia Flagi oraz Konstytucji 3 Maja które nasi uczniowie w przystępny sposób przekazali przedszkolakom.
W programie artystycznym znalazł się piękny śpiew w duecie oraz wyjątkowy taniec w wykonaniu dziewczynek, które zachwyciły publiczność.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne świętowanie!




Konkursy, konkursy…

Konkursy, konkursy…

Końcówka marca i kwiecień to czas konkursów w klsach1-3.

Odbyły się: Szkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy (21.04). Uczestniczyły w nim 42 osoby z klas1-3. Uczniowie pisali test zawierający treści przyrodnicze i matematyczne. Sprawdzał także  umiejętność logicznego myślenia.

Wyniki konkursu

Klasy I

I miejsce   Stanisław Nowak kl. I c

II miejsce   Adam Sowiński  kl.1 c

II miejsce   Lila Cwalińska kl. I b

III miejsce   Marianna Milczarek kl. I a

III miejsce   Matylda Szwede kl. I b

Wyróżnienia

Tymoteusz Gruszczyk kl. 1c

Sebastian Mikołajczyk kl. 1b

Aleksander Nowak kl. 1a

Klasy II

I miejsce   Kornelia Siwiec kl. II c

II miejsce   Klara Kępka kl. II c

III miejsce   Mikołaj Jakóbiak kl. II b

Wyróżnienia

Franciszek Zbrzyzny kl. II d

Anastazja Russ kl. II e

Alicja Rosa kl. II b

Oliwia Marat kl. II b

Klasy III

I miejsce   Filip Gruszczyk kl. III c

II miejsce   Szymon Fikus kl. III d

III miejsce   Antonina Kośmider kl. III c

Wyróżnienia

Mateusz Matejek kl. IIId

Jakub Wiśniewski kl. III d

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na apelu w środę 29 kwietnia.

 

25 marca klasy 2 i 3 pisały Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Leon. Jego celem jest sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Ogólnopolski konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 73 uczestników. Na rozstrzygnięcie konkursu czekamy z niecierpliwością do czerwca.

 

 

 

 




Warsztaty Kulinarne

We wtorek, 21 kwietnia dzieci z klasy 1b miały warsztaty kulinarne, podczas których piekły zdrowe muffinki z owocami. Wcielające się w rolę cukierników dzieci, poznawały kolejne etapy powstawania tych zdrowych pyszności: przygotowywały foremki, czytały przepis, odmierzały składniki, mieszały produkty, nakładały ciasto do papilotek i dodawały różne owoce według własnego uznania. Po upieczeniu i wystygnięciu, pachnące pyszności były gotowe do degustacji. Oprócz praktyki kulinarnej i zabaw ruchowych była również teoria, gdzie uczniowie mieli do uzupełnienia różne quizy i zagadki dotyczące zdrowego stylu życia.

Bardzo dziękujemy pani Monice Jackowicz za przygotowanie   i poprowadzenie warsztatów.